Facebook Google+ Twitter

Wywiad z Lukasem Muellerem

  • Kinga Gc
  • Data dodania: 2009-09-08 20:29

Lukas Müller to zaledwie siedemnastoletni skoczek pochodzący z Austrii. Urodził się w Karyntii, w mieście Spittal an der Drau. Swój debiut w Pucharze Świata zaliczył 8 marca 2009 roku w Lahti.

Lukas obecnie jest uczniem Schigymnasium w Stams, tego samego, którego uczniami byli m.in. Loitzl i Schlierenzauer. Oto krótki wywiad z tym młodym i utalentowanym Mistrzem Świata Juniorów.

To pierwsze Letnie Grand Prix w Twoim życiu. W Pragelato zająłeś świetne piąte miejsce i byłeś bardzo blisko podium. Czy jesteś zadowolony ze swoich rezultatów? Myślisz, że możesz być jeszcze lepszy tego lata?
- Byłem niesamowicie szczęśliwy we Włoszech, ponieważ nie spodziewałem się, że mogę zająć tak dobre miejsce. Później, w kolejnych zawodach, chciałem osiągać podobne rezultaty i zbyt dużo myślałem o swoich skokach przed konkursem. To może być przyczyną gorszych wyników, gdyż najlepsze skoki oddaję wtedy, kiedy nie myślę o niczym. Tak było na przykład, gdy zdobyłem Mistrzostwo Świata Juniorów.

Dlaczego zdecydowałeś się uprawiać skoki narciarskie? Marzyłeś o karierze skoczka w dzieciństwie?
- Decyzję o rozpoczęciu treningów podjął mój ojciec. Znamy się z Thomasem Morgensternem odkąd zacząłem uprawiać swoją pierwszą dyscyplinę sportową, czyli narciarstwo alpejskie. Kiedy Thomas był już w PŚ jego ojciec powiedział do mojego, że też powinienem spróbować skakać na nartach. Później pojechaliśmy do Villach, gdzie oddałem swój pierwszy skok w życiu, na odległość 11 metrów. Kocham skoki narciarskie do tej pory i nigdy nie przestanę!

Jesteś tegorocznym Mistrzem Świata Juniorów ze trbskégo Plesa. To oznacza, że jesteś na najlepszej drodze do konkursów zaliczanych do Pucharu Świata. Muszę zaznaczyć, że przypominasz trochę Gregora Schlierenzauera. On także rozpoczął swoją karierę od zdobycia Mistrzostwa Świata Juniorów, a w następnym roku już zajmował doskonałe miejsca w PŚ. Jak myślisz, czy Alex Pointner da Ci szansę na uczestnictwo w nadchodzącym sezonie? Czy jesteś gotowy aby dać z siebie wszystko i zająć pewne miejsce w kadrze Austrii?
- Mam nadzieję, że robię to już teraz. Mam na koncie parę dobrych występów w PŚ i liczę na to, że trener zabierze mnie na pierwszy zimowy konkurs. Niemniej, to jest jego decyzja i wszystko okaże się w połowie listopada. Jeśli będę w dobrej formie to pewnie zabierze mnie do Kuusamo. Może tam uda mi się pokonać Gregora i innych bardzo dobrych skoczków. (śmiech)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W ogóle, to chyba logiczne, że wywiad autorki. Inaczej byłoby to nielegalne.
Nie pisze się pod, i to obojętnie jakim tekstem, "Artykuł jest mój - własny" - to przecież logiczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sumie ciekawy ;-)
Ale koniec psuję całokształt. "Wywiad własny przeprowadzony w sierpniu 2009 roku". Dążymy, aby jak najszybciej przekazywać informację, a mamy już niemal połowę września, a wywiad został przeprowadzony w sierpniu. Ja bym się nie przyznawał ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna fanka skoków narciarskich na W24! Juppi :P. Za ciekawy wywiad oczywiście 5+ ;)

Zjadłaś "S" w Strebskim Plesie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.