Facebook Google+ Twitter

Wywiad z Markiem Krajewskim, autorem kryminałów historycznych

Akcja kolejnych powieści Marka Krajewskiego będzie rozgrywać się we Wrocławiu, tym razem powojennym. Fani Eberharda Mocka będą musieli zaczekać.

 / Fot. Paweł Relikowski/Polska Gazeta WrocławskaPo spotkaniu z czytelnikami w Muzeum Literatury, Marek Krajewski udzielił krótkiego wywiadu dla Wiadomosci24.pl w którym zdradza swoje plany na przyszłość i mówi dlaczego akcja jego ostatnich powieści rozgrywa się we Lwowie. Krajewski jest jednym z najpoczytniejszych polskich pisarzy i autorem renesansu kryminału historycznego. Stworzył kultowe już postaci - Eberharda Mocka i Edwarda Popielskiego.

Łukasz Kot: Dlaczego akcja ostatnich trzech Pana książek rozgrywa się we Lwowie i dlaczego w „Liczbach Charona” tak dużą rolę odgrywała matematyka?
Marek Krajewski: Jedno i drugie z powodów osobistych. Lwów dlatego że moja mama pochodzi spod Lwowa i o tym mieście słyszałem bardzo dużo z przekazów rodzinnych. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem Lwów, byłem nim zachwycony, ponieważ opowieści te stanęły mi jak żywe przed oczami. Matematyka, ponieważ kiedyś byłem bliski jej studiowania, ale mój nauczyciel tego przedmiotu powiedział, że mam za mało wyobraźni.

Lektura opisów potraw w Pana twórczości powoduje, że czytelnik staje się głodny, dlaczego tak się dzieje?
Tworząc opisy potraw, robię to naprawdę con amore, z prawdziwą miłością, z przyjemnością, ponieważ sam jestem ogromnym smakoszem. Zatem opisy potraw są dla mnie czymś osobistym, korzystam ze starych książek kucharskich i gdy piszę, prawie czuję smak opisywanych dań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A czytaliście kiedyś jakąś książkę Kalety?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wywiad bardzo ciekawy i miałam ochotę dać większą ocenę jednak muszę stwierdzić, że brakuje mi tutaj zakończenia. Może się mylę. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.