Facebook Google+ Twitter

Wywiad z Piotrem Roguckim, liderem zespołu Coma

Na lubelskich KULturaliach dali mocny występ z rockowym przytupem. Przy okazji koncertu miałam przyjemność spotkać się z liderem Comy - Piotrem Roguckim - i porozmawiać o jego inspiracjach, doświadczeniach scenicznych i muzyce.

Piotr Rogucki, lider Comy / Fot. Marcin IwanJak wspominasz swój pierwszy poważny koncert?
Świetnie (śmiech). Tak naprawdę pierwszy poważny koncert z zespołem Coma - bo rozumiem, że o to pytasz - zagraliśmy na juwenaliach Politechniki Łódzkiej, praktycznie jakieś 4-5 miesięcy po rozpoczęciu pierwszych prób. Był to nasz nadspodziewany sukces, w ogóle nie wiem, jak tam trafiliśmy. Pamiętam, że poczułem wtedy wszechogarniającą moc i konkretny szał. Było to wspaniałe doświadczenie, tym bardziej, że byliśmy supportem T.Love. Co prawda grały jeszcze trzy zespoły wcześniej, ale w CV wpisaliśmy sobie, że graliśmy jako support T.Love. Na wszystkich robiło to ogromne wrażenie (śmiech). Najfajniejsze było to, że na początku nie bardzo zwracaliśmy uwagę na publiczność - byliśmy w takim stresie i euforii - ale jak już na nią spojrzeliśmy, to naszą uwagę przykuł fakt, że oni słuchali! To było niesamowite wrażenie. Nie było ognistych owacji czy reakcji, ale oni byli skupieni na tym, co mamy do powiedzenia i to było najwspanialsze.

Piotr Rogucki, lider Comy / Fot. Marcin IwanA propos. Współczesna publiczność jest coraz mniej wymagająca jeśli chodzi o teksty piosenek. W waszej twórczości akurat widać nacisk na słowo.
Niekoniecznie. Nasza publiczność cały czas zwraca uwagę na słowo, przynajmniej w dużej mierze. Niektórzy oczywiście przychodzą na koncerty się wypocić albo popogować, natomiast wiem, że dla ludzi, którzy naprawdę interesują się muzyką, i dla których jest ona ważnym elementem w życiu, również słowa są istotne i nie mówię tylko o polskich zespołach. Moi znajomi, otwarci na słuchanie muzyki, wyszukują muzykę alternatywną z zachodu bez najmniejszych oporów. Ci ludzie, którzy są zaangażowani nie tylko na zasadzie słuchania muzyki - elementu ich życia - zwracają także uwagę na słowa

Na jakiej muzyce się wychowałeś? Co stało się inspiracją dla twojej twórczości?
Tak naprawdę wychowuję się cały czas. Zawsze znajdzie się jakiś zespół, który zmienia mój punkt widzenia na świat, na sztukę, muzykę i w ten sposób jest w stanie na mnie zadziałać. Myślę, że będę się wychowywał do końca życia. Ostatnimi czasy zajmuję swoją głowę klasyką, słucham dużo Prince'a i Davida Bowie, a także amerykańskich zespołów: The Strokes, White Stripes i wielu innych. Jak tylko spotkam kogoś interesującego się muzyką, od razu mówię, żeby spisał mi na kartce kilka swoich ulubionych zespołów i tytułów płyt. Potem staram się je zdobyć i natychmiast się w tym zgłębiam. Czasami oddaję się temu w ostateczności, a czasami mi się nie podoba. Dlatego powiedziałem, że wychowuję się na muzyce cały czas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jan Stypa
  • Jan Stypa
  • 27.05.2011 14:24

komercja i nuda

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa rozmowa. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.