Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18233 miejsce

Wywiad z Tomaszem Pakułą - piłkarzem Błotnego Klubu Sportowego

Nie trzeba wydawać kroci na sprzęt: wystarczy piłka, buty i strój piłkarski. Gorzej z pralnią, ta może puścić piłkarzy z torbami. Piłka błotna to sport bardzo popularny przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Skandynawii.

Tomasz Pakuła - prezes, piłkarz i rzecznik prasowy Błotnego Klubu Sportowego Roztocze. / Fot. Dariusz BuczekJednak jego popularność rośnie szybko i rozprzestrzenia się na inne kraje Europy. Na Zamojszczyźnie powstał Błotny Klub Sportowy Roztocze. BKS Roztocze to druga w Polsce drużyna w błotnej piłce nożnej (obecnie z największą kadrą w kraju - jako jedyna posiada sekcję kobiecą). Skupia 30 zawodników (w tym 10 kobiet). Tomasz Pakuła - lat 23, urodzony w Szczebrzeszynie, polski dziennikarz radiowy, spiker, komentator sportowy, konferansjer, twórca i redaktor naczelny Audycji Sportowej OLE w Katolickim Radiu Zamość. Jest miłośnikiem sportu, kultury fizycznej, turystyki i rekreacji.

Dariusz Buczek: Skąd pomysł na założenie błotnej drużyny?

Tomasz Pakuła: Pomysł na stworzenie drużyny, która będzie grała w piłkę nożną w błocie, powstał, gdy zagrałem w meczu Błotna Reprezentacja vs. Przyjaciele i Kibice, który został rozegrany w Krakowie 19 czerwca 2011. Wystąpiłem w drużynie gości, a wynik końcowy to zwycięstwo biało-czerwonych 3:1 (3:0). Wracając pociągiem na Roztocze wpadł mi do głowy pomysł, że spróbuje takiej formy zabawy w Krasnobrodzie i skupię w drużynie zawodników z Roztocza (w tym panie!). Kolejnego dnia pojawili się już chętni do gry w piłkę błotną.

Plany BKS Roztoczę są niezwykle ambitne.

W planach mamy rozegranie kilku meczów. Sparingpartnerów ustalamy na bieżąco. Celem krasnobrodzkiej ekipy jest zorganizowanie w 2012 roku II Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej (oczywiście także wygranie ich) oraz wyjazd drużyny na Mistrzostwa Świata 2012 - Swamp Soccer World Championships (będziemy drugą w historii drużyną reprezentującą Polskę). Złożyłem także kandydaturę do organizacji tych mistrzostw na Roztoczu.

Gra ma także wymiar rekreacyjny.

Planujemy integrować grupę m.in. poprzez ogniska, wspólne wyjazdy i zgrupowania dla kadry.

Długo trzeba przygotowywać boisko do błotnej rywalizacji?

Dzięki wsparciu i hojności mieszkańca Krasnobrodu Mateusza Gielmudy, który pozwolił, by jego działka została zorana, mecze rozgrywamy na 4Fiter Arenie w Krasnobrodzie. Prace nad stworzeniem boiska trwały kilka dni: na początek zawodnik Konrad Rembisz zorał teren, kolejnego dnia sąsiad zjechał teren glebogryzarką, a na koniec Ochotnicza Straż Pożarna z Krasnobrodu polała pole gry 7 tysiącami litrów wody. Pozostało tylko wstawić bramki - te z żerdek przygotował obrońca drużyny – Rafał Pachołek.

 / Fot. Dariusz BuczekChyba kochacie… Roztocze?

Zgadza się! Wystarczy popatrzeć na herb klubu, który zaprojektowała Barbara Niedźwiedź-Pachołek, żona jednego z piłkarzy. Nasz klub promuje krainę geograficzną Roztocze, więc godłem klubu jest konik polski typu tarpan. W Roztoczańskim Parku Narodowym istnieje bowiem hodowla koników polskich. Są one z natury silne, wytrzymałe i nie poddają się - jak drużyna BKS Roztocze! Na herbie znajduje się także nazwa klubu i rok 2011, odnoszący się do daty jego powstania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.