Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12769 miejsce

Wywiad z Tomkiem Dolskim, finalistą "Must be the music. Tylko muzyka"

Muzyk, skrzypek i wspaniały młody chłopak, który podbił serca dziewczyn na całym świecie. Od wczorajszego wieczoru finalista polsatowskiego show "Must be the music. Tylko muzyka". Nam opowiedział o swoim zamiłowaniu do muzyki i o sobie samym.

Jesteś jednym z uczestników polsatowskiego show "Must be the music. Tylko muzyka". Opowiedz nam coś więcej o sobie poza tym co już wiemy. Jak długo grasz na skrzypcach? Jak się rozwijasz w tym kierunku?
- Gram już 9 lat. Ukończyłem I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Pile, obecnie jestem na III-cim roku na wydziale skrzypiec oraz na I roku Wydziału Wokalnego na II stopniu tejże szkoły.

Dlaczego właśnie skrzypce? Czemu nie inny instrument jak pianino czy gitara?
Moje siostry grały na fortepianie więc rodzice wybrali mi skrzypce abym w przyszłości mógł z nimi grać i ten pomysł był strzałem w dziesiątkę. ;)

Tworzysz własne kompozycje? Jeśli tak, to co cię do tego inspiruje?
Tworzę własne utwory, mam ich obecnie sześć. Inspiracją są gamy, pasaże i inne ćwiczenia, które przygotowuję do szkoły muzycznej, aby polepszać swoją technikę gry. Po prostu biorę skrzypce do ręki i zaczynam coś sobie brzdąkać, aż w końcu to zaczyna brzmieć i opracowuję to.

Pod jakim kątem wzorowałeś się na wyborze piosenki do castingu?
Chciałem dotrzeć do młodzieży, bo to dla nich głównie będę grał w przyszłości, gdyż dorastają razem ze mną. Po za tym muzyka jaką wykonuję jest połączeniem ciekawych motywów, które wpadają w ucho z muzyką elektroniczną i podoba się wielu osobom.

Ile czasu zajmuje ci doskonalenie swoich umiejętności?
Ćwiczę około godziny dziennie, czasami dwie, przed koncertami nawet po trzy, cztery. Czasami są takie momenty, że w ogóle nie ćwiczę, jednak zawsze staram się znaleźć przynajmniej godzinkę dziennie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Ala
  • Ala
  • 31.05.2012 17:00

Muzyka to dla mnie coś niezwykłego!
Mam 15 lat. Zawsze marzyłam o grze na jakimś super instrumencie,
gitara to dla mnie za mało!
A jeżeli chodzi o skrzypce były dla mnie nudnym instrumentem,
jednak kiedy zobaczyłam Tomasza Dolskiego....!!!
Nie wiedziałam, że na takim instrumencie można tak wymiatać!
Dla mnie BOMBA! Też bym chciała kiedyś tak grać jak Tomek!
Mnie to zaraziło! Chcecie osiągnąć swój cel? WALCZCIE! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Pb
  • Katarzyna Pb
  • 28.03.2012 15:24

Jest super. Podziwiam go. Ja też gram i coś mi tam wychodzi. Przystojny jest...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania123
  • ania123
  • 13.11.2011 14:31

On jest po prostu zajebisty;]
Mam nadzieję że za rok przyjedzie znowu do Starych Oborzysk;*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sandra;*
  • Sandra;*
  • 08.11.2011 18:13

On jest super;** . Byłam na jego koncercie w Starych Oborzyskach ... Kocham go ... !!;**

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia Kocham Cię Tomek.D <3
  • Kasia Kocham Cię Tomek.D <3
  • 29.08.2011 23:34

Kurde takiego ciacha jeszcze nie widziałam ^^ <3
Kocham to jak gra i ogólnie jego ;*
Ma zajebisty styl i widać, że jest miły ;)
No a ktoś ma jego nr. Gadu. ? ; d
Cały internet przeszukałam ;DD Ale nie znalazłam nic... ;<
W sumie dzięki niemu zaczęłam namawiać rodziców żeby iść do szkoły muzycznej i grać na skrzypcach ;*
Jest wzorem ;) I nie wierzę ile on ma fanek bo jak na razie same dziewczyny piszą ;d ;***
Mam nawet jego zdjęcia w telefonie ;dd Sweet jest <3

Komentarz został ukrytyrozwiń
kinia kocha tomka dolskiego
  • kinia kocha tomka dolskiego
  • 29.08.2011 13:16

Jest 2 lata starszy ale to nic.
on jest taki przystojnyy i z poczuciem chumoru ;D
mmmm ;*
Jednym zdaniem jest najleepszy .
<333333 !
Najlepszy najlepszy najlepszy .
kocham goo ;*

Komentarz został ukrytyrozwiń
kini. kocha tomka dolskiego
  • kini. kocha tomka dolskiego
  • 29.08.2011 13:16

Jest 2 lata starszy ale to nic.
on jest taki przystojnyy i z poczuciem chumoru ;D
mmmm ;*
Jednym zdaniem jest najleepszy .
<333333 !
Najlepszy najlepszy najlepszy .
kocham goo ;*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Klaudia Rutkowska
  • Klaudia Rutkowska
  • 29.08.2011 13:14

Intryguje mnie świat muzyczny dlatego zwróciłam uwagę na Tomka Dolskiego.
Mam 13 lat i bardzo chciałabym grać na skrzypkach...
Ale coś mi to granie nie wychodzi ...:(
Pomyślałam , że jeżeli Tomku to przeczytasz dasz mi jakąś rade od czego zacząć itp.
Proszę o oto mój email li37mahl@onet.eu
Z góry dziękuje!
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Klaudia Rutkowska
  • Klaudia Rutkowska
  • 29.08.2011 13:11

Intryguje mnie świat muzyczny dlatego zwróciłam uwagę na Tomka Dolskiego.
Mam 13 lat i bardzo chciałabym grać na skrzypkach...
Ale coś mi to granie nie wychodzi ...:(
Pomyślałam , że jeżelo Tomku to przeczytasz dasz mi jakąś rade od czego zacząć itp.
Proszę o oto mój email li37mahl@onet.eu
Z góry dziękuje!
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
nataliaaaa...
  • nataliaaaa...
  • 07.05.2011 23:52

jaki on jest przystojny... I na dodatek zajebiscie gra... Trzymam za niego kciuki... Czy ma ktos moze jego gg?? Bardzo mi na tym zalezy