Facebook Google+ Twitter

Wywiad z zespołem Frightened Rabbit

Choć na całości całkiem niezłego koncertu szkockiej grupy Frightened Rabbit być nie mogłam, przeprowadziłam z nimi bardzo długą i interesującą rozmowę o muzyce, podróżach i dziwnych koncertach.

Frightened Rabbit / Fot. Off Festival materiały prasoweZ całą czwórką członków Frightened Rabbit spotkałam się około godziny 22 pod hotelem Trojak na terenie Słupna Parku. Odrobinę zestresowana zasiadłam do stolika i kiedy nasz czas minął, byłam z tymi przemiłymi Szkotami niemalże zaprzyjaźniona. Rozmawialiśmy między innymi o ich twórczości, koncertach, języku szkockim i trudnościach z kupowaniem pamiątek w Mysłowicach.

Jakie się czujecie przed Waszym pierwszym koncertem w Polsce?
- Jesteśmy przede wszystkim bardzo zmęczeni po podroży, jesteśmy teraz w trasie koncertowej i głównie podróżujemy. Ale jesteśmy też podekscytowani, czekamy na ten koncert z niecierpliwością. A po nim nareszcie wracamy do domu.

A jak podoba wam się miejsce i festiwal?
- To bardzo przyjemne miejsce, ludzie są przemili. Pijemy sporo alkoholu, dobrze się bawimy, rozmawiamy. Jest tylko jeden problem: tu wszystko jest pozamykane. Wczoraj wieczorem poszliśmy na przechadzkę, chcieliśmy kupić jakąś pamiątkę, chociażby pocztówkę, ale nie było gdzie. Dziwne miejsce. Jeśli chodzi o zespoły, znaleźliśmy się w świetnym towarzystwie, macie tu naprawdę niezłe kapele.

Który z nich podoba wam się najbardziej?
- Zdecydowanie The National. Są doskonali. Mieliśmy już okazje grać z nimi na tych samych festiwalach kilkukrotnie, ale nigdy nie widzieliśmy ich na żywo. No i dzisiaj ta sama sytuacja - nasz koncert odbędzie się w tym samym mniej więcej czasie, co ich. Dlatego boimy się, że namiot będzie świecił pustkami, pewnie przyjdzie tylko kilka osób. No trudno. Ale damy z siebie wszystko.

Bez obaw, będziecie pozytywnie zaskoczeni, nasza publiczność nie zawodzi, poza tym wbrew pozorom The National wcale nie jest tutaj popularny. Opowiedzcie mi o swojej pracy. Macie jakieś plany wydawnicze?
- Właśnie skończyliśmy nagrywać kolejną płytę, materiał jest gotowy. Wyjdzie w marcu następnego roku.

Jaka będzie?
- Będzie inna niż poprzednia, bardziej popowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, zapoznam się z tym zespołem. Ale... skąd mam się domyśleć kto aktualnie mówi? Przy każdej wypowiedzi powinno być podane przynajmniej imię osoby opowiadającej jeśli nie rozmawiasz z jedną jednostką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.