Facebook Google+ Twitter

"Wywiady przed egzekucją". Kontrowersyjny talk show zdjęty z anteny

Co tydzień w sobotę miliony osób w Chinach włączało telewizory, aby obejrzeć talk show pt. "Wywiady przed egzekucją". Dziennikarka Ding Yu rozmawiała z osobami skazanymi na karę śmierci.

Fragment jednego z programów "Interviews Before Execution" / Fot. zrzut z YouTube.comTalk show "Interviews Before Execution" był emitowany na antenie państwowej telewizji Henan Legal Channel od ponad 5 lat.

Skazańcy, którym pozostało kilka dni lub nawet kilka godzin życia, opowiadali o swoim życiu, zbrodniach, a także przekazywali swojej rodzinie ostatnie słowa, przeprosiny, błagali o wybaczenie.

Program miał za zadanie edukację społeczeństwa, miał wśród widzów wzbudzić współczucie i pozwolić im nieco inaczej spojrzeć na skazanych. Przy okazji miał też ich przestrzec przed konsekwencją popełniania przestępstw. Według krytyków program miał charakter propagandowy i pokazywał, że jest społeczne przyzwolenie na radykalne rozwiązania problemu przestępczości stosowane przez chiński wymiar sprawiedliwości.

Jak możemy przeczytać w internetowym wydaniu BBC News, program w ubiegłym tygodniu zdjęto z anteny, a jako powód podano reakcję zagranicznych mediów na wykorzystywanie osób czekających na śmierć.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Osobiście nie popieram tego rodzaju programów! Dlatego wolę TV ARTE od TV Polonia. Ale widocznie w środowiskach - nie tylko chińskich - jest zapotrzebowanie na tego rodzaju "reality -show"; - pełne okrucieństw i walki tak fizycznej jak i psychicznej!

- Mogę to jeszcze zrozumieć jako "kanał prywatny" adresowany do członków rodzin skazanego, ale jak już powiedziałem tego rodzaju upowszechnianie okrucieństw przede wszystkim "psychicznych, wychowawczych" dla szerszego grona odbiorców telewizji nie powinny być dopuszczane na antenę. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.