Facebook Google+ Twitter

Wywołać uśmiech, czyli Garczyńscy wolontariusze z sercem na dłoni

Wywoływanie uśmiechu dzieci z naszej społeczności lokalnej to satysfakcja dla wolontariuszy Garczyńskiego! Młodzież jest bardzo wrażliwa na potrzeby innych i umie dostrzec problemy otaczającego świata, potrafi się z nimi zmierzyć.

Wywołać uśmiech!

 / Fot. Archiwum szkołyJest wiele ważnych przedsięwzięć społecznych działających na zasadzie wolontariatu, takich jak znana powszechnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Amnesty International. Ale nie tylko tak wielkie organizacje mają znaczenie. O uśmiech tych nam najbliższych - dzieci z naszej społeczności lokalnej starają się wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu. Jest ich sześćdziesięcioro trzech, a praca i przede wszystkim serca, jakie wkładają w działania na rzecz innych, potrafią zdziałać cuda.

Rozkręcali się powoli…
 / Fot. Archiwum szkołyNa początku roku szkolnego w odpowiedzi na apel pani Katarzyny Kutzman-Solarek zorganizowali zbiórkę książek dla Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, która okazała się ogromnym sukcesem – udało się pozyskać ponad 1400 egzemplarzy! To dodało im skrzydeł. Nie trzeba było długo czekać na kolejne podjęte przez nich wezwanie. Październik okazał się miesiącem… sportowym. Wolontariusze z Garczyńskiego odpowiedzieli na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbąszyniu i rozegrali z tamtejszymi uczniami integracyjny mecz koszykówki. A to dopiero początek!

Po zebraniu ponad pięćdziesięciu zniczy przez społeczność szkolną uporządkowali lokalne miejsca pamięci i oddali hołd tym, którzy już odeszli, a o których pamięć nie powinna nigdy zginąć. Podczas akcji „Znicz Pamięci” zapalili światełka ku upamiętnieniu takich postaci jak Stefan Garczyński, Elżbieta Szczepaniak i Antonina Woźna. Pamiętali także o powstańcach styczniowych, powstańcach wielkopolskich i żołnierzach poległych podczas II wojny światowej. Oddali hołd zamordowanym w obozach koncentracyjnych, Katyniu i Sybirakom. Ich znicze zapłonęły także na byłym cmentarzu ewangelickim i kirkucie żydowskim.

Wolontariusze szli z inicjatywami jak burza!
 / Fot. Archiwum szkołyDalsza działalność dotyczyła pomocy w szkoleniu z samoobrony dla Zbąszyńskich Seniorek czy spotkaniu z Kresowianami. Nasi wolontariusze mają też autorskie pomysły. I to jakie! W listopadzie zorganizowali kiermasz własnoręcznie wykonanych bransoletek, z którego zysk został przekazany na rzecz małej Magdalenki Adamczak z Belęcina, a dzięki ogromnemu wsparciu tej inicjatywy udało się zebrać tak potrzebne pieniążki na rehabilitację.

Innym pomysłem była sprzedaż ciast w szkole. Słodkie pyszności cieszyły się dużym zainteresowaniem, co poskutkowało zebraniem pieniędzy na zakup słodkości mikołajkowych dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zbąszyniu oraz Świetlic Opiekuńczo – Wychowawczych w Zbąszyniu i Przyprostyni. Czego ci młodzi wolontariusze nie wymyślą, aby sprawić innym radość! Przygotowali także zabawę andrzejkową dla dzieci z SOSW, które czekały na nich od samego rana.


Ich uśmiech był najpiękniejszą wróżbą na przyszłość!
Uśmiech chciano także podarować dzieciom w Sudanie Południowym poprzez wsparcie inicjatywy UNICEF-u i zorganizowanie zbiórki pieniędzy na żywność terapeutyczną ratującą życie.

Czytaj więcej - - - - - - - >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.