Facebook Google+ Twitter

Wywoływanie zdjęć wielkoformatowych

Studia graficzne, drukarskie oraz fotograficzne oferują bogaty wybór form oraz materiałów nadrukowych. Chcąc wywołać zdjęcie w niestandardowym formacie musimy wybrać nie tylko rozmiar, ale również rodzaj użytego materiału.

Sonda

Jak często wywołujesz zdjęcia?

 / Fot. FotojokerNajpopularniejszym i najczęściej stosowanym tworzywem jest nadruk na płóciennym podkładzie, tzw. fotoobraz. Taka forma nadaje zdjęciu niepowtarzalną i charakterystyczną dla malowidła teksturę. Technika znakomicie sprawdza się zarówno w domu, jak i na galeriowych wernisażach. Fotoobraz pasuje głównie do ciepłych, domowych wnętrz, ale za sprawą odpowiednio dobranej ramy wpisze się w większość pomieszczeń. Koszt wykonania fotoobrazu waha się w zależności od formatu od 39 zł do 400 zł.

Tańszym rozwiązaniem jest nadruk na papierze matowym o wysokiej jakości, czyli tzw. plakat XXL. Niezależnie od formatu klasycznego, kwadratowego lub panoramicznego zdjęcia będą odbijać światło żywymi i pełnymi kolorami. Za fotoplakat zapłacimy średnio od 8 zł do ok. 250 zł. Niektóre firmy oferuje kompleksową usługę nadruku zdjęcia wraz z oprawą.

Istnieje również możliwość wywołania grafiki na mniej popularnym materiale, jakim jest utwardzana pianka. To złoty środek pomiędzy dwiema poprzednimi propozycjami ponieważ zyskujemy lepszą niż w przypadku plakatu trwałość, za niższy, niż w odniesieniu do fotoobrazu koszt. Większość drukarni realizuje zamówienia z użyciem systemu siedmiu kolorów, co gwarantuje bardzo dobrą jakość. Cena? Od 15 zł do 300 zł.

Dysponując większym budżetem mamy do wyboru także płyty Alu-Dibond, szkło akrylowe oraz format Gallery Print z efektem 3D. Średnia cena takich modeli wynosić będzie do 45 zł, aż do 1 tys. w zależności od rodzaju i formatu. Materiały z tej kategorii charakteryzują się niezwykle wysoką jakością oraz trwałością zdjęcia, a szkło akrylowe będąc odporne na niskie temperatury nadaje się do powieszenia na zewnątrz. To zdecydowanie najlepsze jakościowo druki wielkoformatowe.

http://www.odbitki.fotojoker.pl/zdjecia/zamawianie-online.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.