Facebook Google+ Twitter

Wyzdrowieć razem

Kolejna Edycja ogólnopolskiego projektu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom startuje w Łodzi.

 / Fot. Lisy StudioŁódź będzie trzecim miastem, po Białymstoku i Lublinie, w którym powstanie Strefa Rodzica – przestrzeń ułatwiająca rodzicom przebywanie w szpitalu z chorymi dziećmi. Do III Edycji projektu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom wytypowano Klinikę Gastroenterologii i Pediatrii w Centrum Zdrowia Matki Polki.

Strefa Rodzica w Łodzi


Powstająca w Łodzi Strefa Rodzica umożliwi opiekunom chorych dzieci dłuższe przebywanie z nimi, tworząc w szpitalu bardziej komfortowe warunki. Dodatkowo ma promować ideę uczestnictwa rodziców w opiece nad małymi pacjentami. Pomysł przeprowadzenia projektu Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom w łódzkiej placówce spotkał się z entuzjazmem Dyrekcji i Personelu.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, że problemy związane z pediatrią i problematyką rodzinną zostały zauważone. Dotychczas warunki dla rodziców odwiedzających dzieci i przebywających z nimi były skromne. Cieszy mnie, że są inicjatywy, które pozwolą to zmienić. – mówi kierownik Kliniki, dr n. med. Elżbieta Czkwianianc.

Na tym etapie trwa planowanie prac remontowych, które obejmą m.in. zmianę magazynu w przestrzeń przyjazną rodzicom, przekształcenie świetlicy w kącik zabaw, odnowienie i przystosowanie dla osób niepełnosprawnych łazienki, remont korytarza łączącego wszystkie pomieszczenia i wyposażenie go w wygodne kanapy. Strefa Rodzica zostanie także zaopatrzona w składane łóżka, z których będą mogli korzystać rodzice nocujący w szpitalu.

Całemu projektowi kibicuje również jego ambasadorka - aktorka Agnieszka Grochowska. W akcję zaangażowani są także pracownicy firmy Budimex SA, którzy jako wolontariusze wykonują prace wykończeniowe na ostatnim etapie remontu. Oficjalne otwarcie Strefy Rodzica jest planowane na wrzesień 2013 roku.

Idea, czyli dlaczego razem łatwiej wyzdrowieć


Pobyt w szpitalu jest trudnym doświadczeniem dla dziecka. Odczuwa ono lęk przed obcym środowiskiem oraz obawę przed rozłąką z rodzicami. Natomiast ich udział w leczeniu ma realny wpływ na przyspieszenie procesu zdrowienia - według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Trinity College, hospitalizacja najmłodszych pacjentów skraca się nawet o 31% dzięki stałej obecności rodziców. Dlatego tak ważne jest zapewnienie maluchom jak najdłuższego kontaktu z opiekunami. Wiele szpitali chce wspierać rodziców chorych dzieci, ale brak im na to środków. W odpowiedzi na tę potrzebę powstał program społeczny Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, w ramach którego na oddziałach pediatrycznych polskich szpitali tworzone są specjalne Strefy Rodzica, gdzie można odpocząć i spędzić z dzieckiem czas w przyjaznej przestrzeni. Projekt ma również szerszy wymiar edukacyjny – promuje ideę uczestnictwa rodziców w opiece nad dzieckiem przebywającym w szpitalu.

Z ramienia Budimex SA projekt Strefa Rodzica realizuje Task Force Consulting (www.tfc.com.pl).

www.strefarodzica.budimex.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.