Facebook Google+ Twitter

Wyższa ranga delegacji USA na uroczystościach na Westerplatte

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-29 08:48

Stany Zjednoczone znacząco podniosły rangę swojej delegacji na obchody 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej - dowiedziało się Polskie Radio ze źródeł w Waszyngtonie. Prezydenta Baracka Obamę będzie reprezentował na Westerplatte szef Narodowej Rady Bezpieczeństwa USA generał James Jones.

Władze Stanów Zjednoczonych nie ogłosiły jeszcze oficjalnie składu swojej delegacji. Korespondent Informacyjnej Agencji Radiowej w Waszyngtonie dowiedział się jednak z dobrze poinformowanych źródeł, że wczoraj w Białym Domu zapadła decyzja, iż oprócz byłego sekretarza obrony Williama Perry'ego do Polski przyleci doradca prezydenta Baracka Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego generał James Jones. Jest on jednym z najwyższych rangą urzędników Białego Domu. Wraz z szefem Pentagonu pełni kluczową rolę w sprawach polityki obronnej Stanów Zjednoczonych. Ma też stały dostęp do prezydenta USA.

W poprzednich administracjach funkcje te pełnili między innymi Condoleezza Rice, Collin Powell, Henry Kissinger i Zbigniew Brzeziński.

O podniesienie rangi amerykańskiej delegacji zabiegała intensywnie ambasada RP w Waszyngtonie. W ostatnich dniach w sprawę włączył się również Departament Stanu, do którego napłynęły sygnały o rozczarowaniu jakie zapanowało w Polsce, gdy okazało się, że w amerykańskiej delegacji nie będzie wysokiego rangą przedstawiciela administracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.