Facebook Google+ Twitter

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie ma nowy budynek

11 maja w lubelskiej Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji z udziałem władz rządowych i samorządowych, mediów, przedstawicieli Kościoła, odbyła się uroczystość oddania do użytku i poświęcenia nowego budynku naukowo-dydaktycznego.

Obiekt powiązany jest ze starym gmachem uczelni, posiada najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne, umożliwia prowadzenie kształcenia na najwyższym poziomie
przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń. Na nowej, liczącej sobie 300 miejsc auli będzie sprzęt do prowadzenia telekonferencji.

Rektor, prof.Marek Żmigrodzki w inauguracyjnym przemówieniu, że zarówno szkoła, jak i jej organ prowadzący "Fundacja OIC Poland" są instytucjami non-profit, tzn. że pozyskane "pieniądze w przeciwieństwie do innych do innych instytucji nie są wyprowadzane ze szkoły, lecz wykorzystywane są dla dobra lokalnej społeczności". Zaznaczył, że na lubelskim rynku, w otoczeniu pięciu uniwersytetów, uczelnia, która nie będzie chciała służyć regionowi ma nikłe szanse na przetrwanie. Wspomniał,też o konieczności stałego pogłębiania badań naukowych, bez których nie można mówić o rozwoju nauki.

W dalszej kolejności wypowiadała się Teresa Bogacka-prezes OIC Poland i kanclerz WSEI.
Podkreśliła, że zarówno Fundacja OIC Poland, jak i Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, są rozpoznawane przez władze regionalne, a działalność tychże instytucji wykracza poza region lubelski. Powiedziała, że w najbliższym czasie szkolnictwo wyższe będzie musiało się zmierzyć
z wieloma palącymi problemami, chociażby takimi jak niż demograficzny. Deklarowała, że Szkoła udostępni swoje laboratoria i aparaturę badawczą przedsiębiorcom, gdyż tylko wtedy badania naukowe mają sens, jeśli ich efekty wykorzystywane są w praktyce gospodarczej. Wspomniała także o swoim zamiarze stworzenia bezpiecznej uczelni, zaspokajającej potrzeby zarówno pracowników, jak i studentów.

Jacek Sobczak-członek zarządu województwa lubelskiego zwrócił uwagę na kwestię dobrego wykorzystania środków z Unii Europejskiej, które w chwili obecnej jest dużym wyzwaniem, sprawdzianem naszego patriotyzmu.

Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło przejście do nowego bydynku, przecięcie wstęgi
i poświęcenie przez administratora diecezji biskupa Mieczysława Cisło, który w swojej wypowiedzi odniósł się do idei łączenia mądrości ewangelicznej i ludzkiej.

Uczelnia mieści się w Lublinie przy ul.Mełgiewskiej 7/9, stary gmach zajmuje pomieszczenia administracyjne dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: nowy budynek


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.