Facebook Google+ Twitter

Wyższe zasiłki dla bezrobotnych od 2010 roku

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-14 11:49

Rząd szuka oszczędności w budżecie na nadchodzący rok i zastanawia się, jak zapobiec zwiększeniu bezrobocia, które ma być jedną z konsekwencji kryzysu.

Na razie ma trzy pomysły. Po pierwsze, opóźnić o rok podwyżki zasiłków dla bezrobotnych. Po drugie, pomóc firmom w zmniejszeniu kosztów pracy, by powstrzymać je przed redukcją zatrudnienia. Wreszcie po trzecie - wykorzystać nadwyżki z Funduszu Pracy na wypłatę świadczeń oraz zasiłków przedemerytalnych.

Rząd szuka oszczędności w budżecie / Fot. Bartek Kosiński/POLSKATylko dzięki temu ostatniemu posunięciu budżet może zaoszczędzić 1,7 mld zł. Zgodnie z pomysłami rządu od przyszłego roku działania urzędów pracy mają skupiać się na aktywizacji zawodowej. Wszystkie osoby bezrobotne lub poszukujące pracy zostałyby objęte indywidualnym planem aktywizacji. Urząd pracy zapewniłby im szkolenia, ale nie wypłaci wyższych zasiłków. Dzisiaj zasiłek wynosi 551 zł 80 gr i wypłacany jest przez 6, 12 lub 18 miesięcy.

Od 2009 r. kwota ta miała wzrosnąć do 788 zł w okresie pierwszych trzech miesięcy, a w kolejnych miesiącach (ale nie dłużej niż 12 miesięcy) wynieść 563 zł. Rząd chce jednak, aby podwyżka zasiłków weszła w życie nie 1 stycznia 2009 r., ale dopiero rok później.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetnie... a na stażu z Urzędu Pracy dostaje się ok 600zł... To już lepiej leżeć i nic nie robić tylko czekać na zasiłek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.