Facebook Google+ Twitter

Wyzwanie dnia. Czy czujesz się dziennikarzem obywatelskim?

Postaram się odpowiedzieć na zadany temat opierając się na doświadczeniach własnej "twórczości" dziennikarskiej.

Przede wszystkim zaznaczam, że dziennikarstwo obywatelskie traktuję hobbystycznie, ponieważ praca zawodowa i rodzina to dla mnie absolutne priorytety.

Moja kilkuletnia działalność na portalu Moje Miasto Kraków i kilkumiesięczna na W24 to raczej namiastka dziennikarstwa. Zazwyczaj publikuję krótkie notatki z szeroką dokumentacją fotograficzną i bardziej czuję się fotoreporterem niż dziennikarzem. Zresztą fotografia jest od dawna moją pasją, a Kraków wdzięcznym obiektem do robienia zdjęć.

Tematy moich publikacji są często związane z bieżącymi wydarzeniami, jakie mają miejsce w moim mieście.

Czy DO to dla mnie misja? Tak, w większości artykułów i galerii staram się promować to, co przyczynia się do poszerzenia wiedzy o Krakowie. Stąd np. materiały o krakowskich zwyczajach, tradycjach, zabytkach, muzeach, kościołach, galeriach sztuki, pomnikach, itp.Pomnik Grunwaldzki - rycerz z grupy polskiej. Zdjęcie z galerii "Kraków w niebieskiej godzinie" / Fot. Maria Majcher

Zamieszczone chociażby tutaj zdjęcie, pochodzące z galerii prezentowanej w W24 ("Kraków w niebieskiej godzinie") jest przykładem takiego edukacyjnego charakteru publikacji.

Nie mam aspiracji do zostania dziennikarzem wielkiego formatu i moja działalność ma niewielki wymiar. Cieszy mnie natomiast fakt, że dzięki portalom takim jak MM Kraków i W24 mogę dotrzeć do wielu odbiorców propagując to, co ciekawe, wartościowe i godne polecenia. Komentarze i liczba odsłon materiałów sprawiają, że mam poczucie drobnej samorealizacji jako dziennikarza obywatelskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Autor tego komentarza czuje się dziennikarzem w znaczeniu twórcy informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.