Facebook Google+ Twitter

Wyzwanie: Pokaż, jak rozwija się Twoje miasto!

Nagroda za poprzednie wyzwanie wędruje do Kacpra Sacharczuka! Przez najbliższe dwa dni będziemy czekać na materiały lokalne. Jakie konkretnie? Sprawdźcie!

 / Fot. W24Od poniedziałku czekaliśmy na teksty, dotyczące wydarzeń na świecie. Najlepszy okazał się materiał Napięcie na Półwyspie Koreańskim. Japonia nie pozostanie bierna, którego autorem jest Kacper Sacharczuk. Gratulujemy i wręczamy 50 złotych.

Dziś stawiamy przed Wami kolejne wyzwanie. Pokażcie nam, jak rozwijają się Wasze miasta. Zróbcie zdjęcia inwestycji, które powstają, budynków, które niedawno wybudowano, nowych obiektów, z których korzystacie. Zdjęcia powinny być podpisane.

Autor najciekawszej galerii otrzyma 100 złotych!

W piątek, publikując kolejne wyzwanie, podamy nazwisko zwycięzcy.

UWAGA! Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest uzupełnienie profilu autora: podanie imienia i nazwiska, zamieszczenie zdjęcia z własnym wizerunkiem i wypełnienie zakładki przelewy.


Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

@ Grzegorz Laskowski Jak to ujął wielki niemiecki filozof Fryderyk Wilhelm Hegel: "Każdy naród ma taki rząd, na jaki w gruncie rzeczy zasługuje." Na nowym Bałuckim Rynku byłem tylko raz - w sytuacji przymusowej, a na żadne zakupy moja noga tam nie postanie. Gdyby wszyscy tak się do tego odnieśli, nomenklatura dostałaby po nosie i miałaby trochę respektu przed mieszkańcami, a tak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i tłumaczę jednak w tej chwili powoli, dokładnie i spokojnie na niemiecki. On jest z tych trzech językiem najbardziej wymagającym wychwycenia niuansów i dokładnego wyrażania się, a budowa zdanie jest bardzo często zupełnie inna niż w naszym języku. Możliwość przekazania moich wiadomości i poglądów w tym języku w stylu przypominającym nieco prasę Rzeszy Wilhelmińskiej, który rozmyślnie stosuję, daje mi jednak szczególnie duże zadowolenie. To taka moja cegiełka w gmachu pism broniących języka poetów i filozofów. Pożytek z wychwycenia i usunięcia błędów, a także braków w słownictwie ogólnym i polityczno-gospodarczym, które wykazuje mój tłumacznik będzie na pewno większy niż z biegania po śniegu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawid Lotos powinen przeczytać Konstytucję tyle razy aż zrozumie, że jego przedstawiciele na stolcach państwowych czynią tylko i wyłącznie to na co im obywatele pozwalają; Dawid Lotos też jest przypuszczalnie obywatelem a więc osobą winną tego co sie w kraju dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Dawid Lotos Na anonimy nie odpowiadam.
Swoją drogą w nowej formule tego serwisu, ba wcześniej, po usunięciu wolności komentarzy dla niezarejestrowanych, miało już tu nie być trolli. Jak się jednak okazuje, na złodzieja zamka nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowni Państwo, jeżeli trudno w zimowej aurze ukazać piękno przemian w mieście, to znaczy, że wyzwanie jest trudne.
Jeśli chodzi zaś o branie lub nie branie udziału w wyzwaniach/konkursach, recepta jest prosta, powstrzymać się na czas trwania wyzwania od tego tematu, a będzie pewność, że redakcja nie weźmie do oceny naszego materiału. Jest jeszcze jedna prostsza metoda unikania wyścigu po nagrodę, ja taką zastosowałem: nie wypełniłem wszystkich obowiązując rubryk.
I jeszcze jedno przy okazji, może redakcja zwróci w końcu na to uwagę. Już drugi rok obowiązuje zasada, że w identyfikacji podatkowej osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej posługują się PESEL-em a nie NIP-em. Ale tego jakoś redakcja nie chce zauważyć i uporem domaga się NIP-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wasiluk Dzisiaj 11:30
"Nikt mnie o to nie pytał, tak samo jak o likwidację głównego targowiska mojej dzielnicy, które dawało pracę mnóstwu ludziom, którzy teraz gryzą kamienie, aby tylko nie robili konkurencji hipermarketom."
Ojojoj może trzeba było spróbować pogadać z tymi co wyburzali w innym języku? To jak to jest że zna Pan tyle języków a nie potrafi dogadać się z lokalnymi władzami? Może trzeba było ruszyć siedzenie i coś zrobić z tym niszczeniem Łodzi zamiast siedzieć na internecie i marudzić?
Myślę, że następnym razem powinni zapytać Pana o zdanie, najlepiej po polsku. Niech Pan zdecyduje o przyszłości łodzian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że jakieś wyzwanie jest trudne, a nawet bardzo trudne, nie oznacza, że jest niewykonalne. Wczorajsza praca przy tłumaczeniu artykułu o polityczno-gospodarczym programie Vaclava Klausa na angielski i rosyjski pozwoliła mi ujawnić tak zalety jak wady mojego obecnego warsztatu. Może jeszcze bez żadnego formalnego konkursu opublikuję to po niemiecku.

Tłumaczyłem właśnie maszynowo. Natomiast oczywiście na ostatnim etapie trzeba sprawdzić jak spisały się narzędzia językowe i wygładzić całość. Czyli można określić, że zrobiłem to półautomatycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Remigiuszu, nie mam żadnego tekstu, Po prostu ciekawska jestem i lubię równouprawnienie. Tutaj wsi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wasiluk, Orany, to ogromne wyzwanie Panie Grzegorzu.
Tłumaczyć z ojczystego na obce. Wiem coś o tym. Trzeba znać mentalność i podteksty języka i tzw. co autor miał na myśli.. Nie można tłumaczyć jak maszyna. Życzę powodzenia i wytrwałości. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No więc tak. Nad tematem wyróżnionego artykułu przechodzę do porządku dziennego. Przeczytałem i... Po prostu szkoda mi czasu na polemikę z jego tezami.

Odnośnie nowego wyzwania nie wezmę w nim udziału. Nie będę pokorny i zaznaczę, że tym razem w moim głębokim przekonaniu Szanownym Wydawcom coś się bardzo wyraźnie pomyliło. Po pierwsze jest właśnie pora zimowa. Miasta są zaśnieżone. Bieganie po ulicach o tej porze roku w celu zdobycia mało efektownego materiału zdjęciowego będzie gorzej niż śmieszne. Po drugie ja nie mam obowiązku cieszyć się z tego, co się dzieje w dziedzinie budowlanej w moim mieście. To należałoby pozostawić do oceny autorów zdjęć. Ja mam całe mnóstwo takich, które robiłem w ciepłej porze roku i które ukazują to, co się w moim mieście dzieje niekoniecznie od strony optymistycznej. Może się kiedyś przydadzą na inną okazję. Archiwizacji nie zaniedbuję.

Ja się wcale nie cieszę z tego, że nowa, wielopartyjna nomenklatura wyburza mi pół śródmieścia, niszcząc miasto opisane przez Reymonta i uwiecznione przez Wajdę. Całe pierzeje dwóch głównych ulic i dworzec kolejowy, od którego zaczęła się budować Łódź jako wielkie miasto. Nikt mnie o to nie pytał, tak samo jak o likwidację głównego targowiska mojej dzielnicy, które dawało pracę mnóstwu ludziom, którzy teraz gryzą kamienie, aby tylko nie robili konkurencji hipermarketom.

Nie będąc cholerykiem nie łamię w tym punkcie klawiatury, nie zapowiadam, że nic tu więcej publikować nie będę itd. Wyrosłem z piaskownicy, uważam ten serwis za coś dodatniego w polskojęzycznym internecie, nawet w obecnej formule. Natomiast jako użytkownik wyrażam swoje zdanie. Czy zaś się komuś sposoba czy nie, to już dla mnie mało ważne. Istotne jest, że przekazałem to, co w moim sumieniu uważam za odpowiadające prawdzie.

Bez zdenerwowania i złości zajmę się teraz doskonaleniem mojego warsztatu tłumaczeń z języka ojczystego na trzy światowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.