Facebook Google+ Twitter

Wyzwanie tygodnia. Udowodnij, że patriotyzm jest cool

Rozpoczął się kolejny tydzień, proponujemy więc następne wyzwanie. Nagrodę tygodnia w wysokości 200 zł brutto przyznamy za materiał(y) pokazujące, że patriotyzm może być wartością pozytywną, radosną, że - pisząc kolokwialnie - jest cool.

 / Fot. PAP/Andrzej WiktorZ czym kojarzy się patriotyzm? Z nudną akademią z okazji 3 maja lub 11 listopada? Z celebrą pod pomnikami? Ze świętowaniem narodowych tragedii? Takie stereotypy coraz częściej mają być dowodem na to, że miłość do własnej ojczyzny jest "obciachem".

Wyzwanie, które przygotowaliśmy na ten tydzień nie jest łatwe. Zależy nam, byście swoimi materiałami udowodnili, że patriotyzm może być radosny i nie musi ociekać smutkiem.

Tylko od Was zależy w jaki sposób pokażecie, że patriotyzm to cecha pozytywna. Mówiąc wprost, zadanie nie polega na napisaniu kolejnego tekstu historycznego czy zamieszczeniu relacji z obchodów, chyba że te przekonają nas do postawionej w wyzwaniu tezy.

Na Wasze materiały publikowane w dziale "Społeczeństwo" czekamy od 5 do 11 listopada. W poniedziałek, 12 listopada ogłosimy nazwisko osoby, do której trafi nagroda tygodnia. Powodzenia!

Więcej o zasadach konkursu "Wyzwanie tygodnia" znajdziesz tutaj

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (62):

Sortuj komentarze:

Zobaczym , skórka z banana rzucona. Poślizgnę się czy nie, felioton jest. Może Obaj panowie Chorążewicz będę usatysfakcjonowani, aczkolwiek pisałam akurat nie myśląc o Was obu....;))) w każdym razie pozdrawiam.BRK

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taak... Najlepiej zwalić wszystko na komunę... To nie komuna - to Polacy. Wystarczy poczytać historię naszego pięknego kraju żeby zobaczyć, że zawsze tak było. Wielka grupa ludzi mających to gdzie mieszkają w nosie i zajmujących się swoimi sprawami + mniejsza grupa odpowiedzialnych obywateli + nieudolne władze zajmujące się głównie sobą. Jakby było inaczej, to by nie kupowano w dwudziestoleciu międzywojennym statków za pieniądze z datków od ludzi (np ORP Orzeł) i nie doszło by nigdy do rozbiorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Elżbieta Szychlińska - Szanowna Pani nie odpowiedziała Pani na żadne z moich pytań. Ponadto stosuje Pani dość powszechną technikę, nie merytoryczną, przypisywania kogoś do jakiegoś środowiska politycznego. Niestety nie jest to trafione, ja nie głosuję w ogóle bo nie mam na kogo.Komuna była 23 lata temu to fakt, ale efekty mamy do tej pory i mieć jeszcze będziemy długie lata, w wielu obszarach także ludzkich zachowań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patriotyzm to, patriotyzm tamto. Dzisiaj będą różne poważne uroczystości i wszyscy się będą nawzajem przekonywać jacy to Polacy byli zawsze bohaterscy zamiast pamiętać o tradycyjnych kłótniach, prywacie i polskim wiecznym bajzlu. Że nie wspomnę o cwaniakach różnej maści. Ludzie pójdą demonstrować i machać z dumą chorągwiami, a potem wrócą do oszukiwania na podatkach, łamania przepisów ruchu drogowego, i tym podobnych, których porządny patriota by się wstydził...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@BARBARA Romer Kukulska Dzisiaj 13:35
Pani Barbaro, zbliża się 11 listopada i w Polsce odżywa wtedy"patriotyzm"... zresztą bardzo mocno oparty na tradycji, a słowo to odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Nikt jakoś w tym uroczystym czasie nie podaje takiej oto tradycji - oszukać rządzących, bo całe wieki władza nie była nasza... A więc cwaniactwo! W tym jesteśmy również dobrzy, a "dobry towar" - jak Pani dobrze wie - łatwo się eksportuje... Nihil novi sub sole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, wczoraj w wieczornym magazynie informacynym 10 vor 10 w programie SF1. pojawił się reportaż o zorganizowanej przestępczej grupie "polaków-cwaniaków" oszukujących starsze osoby szwajcarskie
na tzw "wnuczka".... i trochę wstydno , nie, nawet bardzo wystyd, bo taki to nasz cool patriotyzm?....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żenujące... niby patriotyczna inicjatywa, propolska i pronarodowa, a w samym jej tytule słowo obce i odżegnujące się od rodzimej tradycji, i to nawet napisane bez cudzysłowu (jakby język polski był tak ubogi, żeby nie było w nim synonimu "cool", a Polska była USAńską kolonią...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Nowel , komuna była 23 lata temu .
Jeśli Pan chce sprowadzić dyskusję do " politycznego patriotyzmu " partii jedynie słusznej to można kończyć . Nie tego dotyczy tytuł artu .
Polecam wysłuchać wywiadu z profesorem Zbigniewem Brzezińskim .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że mówienie o patriotyzmie jest podobne do rozmowy o bohaterstwie. W obu przypadkach musi być uwzględnione tło, czyli czasy w jakich żyją (żyli) ludzie, o których się mówi. Inaczej wszelkie dywagacje są oderwane od rzeczywistości, pozostają tylko w sferze chciejstwa i wyobrażeń, a przez to są po prostu z gruntu nieprawdziwe, sztuczne. W ściśle określonych warunkach zwykli, prości, normalni ludzie potrafią być bohaterami lub patriotami w najwznioślejszym znaczeniu tych słów, którymi potem szczycą się następne pokolenia. Niekiedy, nawet z historycznych wydarzeń, tworzy się wyidealizowana legenda, która zostaje tradycją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A cóz ma pokój wspólnego z cichością patrityzmu? Za komuny też trzeba było być cicho? Gdy marnuje sie dorobek pokoleń dla jakichs celów utrzymania władzy to też trzeba być cicho? Kiedy znika pojecie polska racja stanu i słuzba publiczna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.