Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22595 miejsce

Wyzysk Indian powrócił. Recenzja filmu "Nawet deszcz"

„Nawet deszcz” ("También la lluvia") to fabularny film produkcji francusko-hiszpańsko-meksykańskiej, stworzony przez hiszpańską reżyserkę, Icíar Bollaín.

Plakat filmu „Nawet deszcz” / Fot. materiały prasoweFilm porusza problem wyprawy Krzysztofa Kolumba do Ameryki, a ponadto, współczesnego postkolonializmu w Boliwii. "Nawet deszcz" pokazuje, że historia lubi się powtarzać, a wyzyskiwanie Indian w XV wieku, kontynuowane jest współcześnie. W tym historycznym dramacie ubodzy Boliwijczycy zdani są na łaskę i niełaskę międzynarodowych korporacji.

"Nawet deszcz" przeplata sceny wyzysku Indian przez Kolumba z obrazami dzielnych Boliwijczyków, którzy walczą z zagranicznymi inwestorami o dostęp do wody.

Powrót do 1492 roku

Sebastián - reżyser (w tej roli Gael Garcia Bernal, znany też ze „Złego wychowania” Pedra Almodovara) i Costa (odgrywany przez Luisa Tosara) - producent, przybywają do miasta w środkowej części Boliwii - Cochabamby, wraz ze swoją ekipą filmową. Chcą nakręcić film o wyprawie Krzysztofa Kolumba (w którego wcielił się Karra Elejalde) do Ameryki. Tym razem XV-wieczny podróżnik pokazany jest nie jako bohater i heroiczny zdobywca nowego lądu, ale człowiek bezwzględny i pozbawiony moralności. W porównaniu do filmu "1492. Wyprawa do raju", "Nawet deszcz" ukazuje inne oblicze Krzysztofa Kolumba.

Zwiastun filmu „Nawet deszcz” („También la lluvia”):

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.