Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27940 miejsce

Wziąć od tyłu "Belvedere"?

Mamy zatrzęsienie reklam na marnym poziomie. Wyobraźnia "reżyserów" ogranicza się do operowania ponętnymi panienkami, dzieciakami, zwierzakami i Markiem Kondratem. Inteligentny telewidz klnie. Telewizja bierze, jak leci, bo inaczej zginie.

Rzadko zdarza się reklama, która wstrząsa całym krajem i w dodatku uważanym za światowe mocarstwo. Na facebookowym profilu ukazało się zdjęcie reklamujące produkowaną w naszym Żyrardowie wódkę "Belvedere", która cieszy
się w USA niebywałym wzięciem. Co tak zszokowało nawykłych do dziwactw i wszelkiej swobody Amerykanów? Na zdjęciu sympatyczny, śmiejący się facet obejmuje od tyłu przestraszoną facetkę. I napis: "W przeciwieństwie do niektórych osób, Belvedere zawsze gładko wchodzi".

Rozumiem, że "wchodzi do gardła", chociaż brzmi to dwuznacznie w zestawieniu ze zdjęciem. Purytańscy Amerykanie odebrali zawartość tej reklamy jako dobieranie się mężczyzny do kobiety. Uznano to za "gwałt", chociaż pozycje obojga nawet nie sugerują takiego zamiaru. Wygląda to raczej na koleżeński żart. Mężczyzna jest rozbawiony, a kobieta wyraźnie przestraszona. Cienia erotyki. Ani w twarzy, ani w gestach, ani w kostiumie... Reklama nie ukazała się w prasie, zniknęła z serwisów Fecebook i Twitter. Rozpoczął się ogólnonarodowy bojkot wódki i jej francuskiego producenta. Organizacja RINJ, walcząca z używaniem przemocy i gwałtu w mediach, rozkręciła kampanię przeciw sprzedaży Belvedere. Producent wódki stokrotnie przeprasza i kaja się przed zranionym moralnie społeczeństwem. Nie koniec na tym: internauci wytropili, że zdjęcie użyte w reklamie zostało skradzione. Jest to kadr z internetowego filmiku z serii "Niezręczne momenty" i nie ma nic wspólnego z gwałtem.

"Głodnemu chleb na myśli". Widać, że każde "zajście od tyłu" kojarzy się Amerykanom z seksem. A ja myślałem, że raczej z akcją marines na tyłach wroga. Nam takie reklamy nie grożą. Wódka bez tego "wchodzi gładko". A co do tego "z przodu-z tyłu", to już rzecz gustu i okoliczności. Sojusznik widać nie nawykły i go to wstrząsa.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czuć w tym aktywne działania konkurencji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.