Facebook Google+ Twitter

Wzmożona aktywność oszołomów

Oszołom to - według słownika języka polskiego - osoba ślepo wierząca w jakąś ideę; fanatyk.

Ostatnio w naszej codziennej nudzie odmiana. Los zesłał nam dwie tragedie prawie jedna po drugiej. Najpierw katastrofa lotnicza a chwilę później powódź. Te sytuacje wywołały w społeczeństwie natychmiastowe odruchy współczucia ofiarom i ich rodzinom oraz chęć niesienia pomocy. To nasza cnota narodowa jednoczyć się w chwilach nieszczęścia.

Niestety już po chwili do głosu doszli ci, którzy zawsze i wszędzie węszą jakąś sensacje. Pojawiły się przeróżne teorie dotyczące sił które to od zawsze czyhają i chcą naszej zguby.

Katastrofa była na pewno zaplanowana. Stoją za nią znane osoby. Teraz ukrywa się przed nami prawdę. Agenci obcego wywiadu są wśród rządzących. Wszystko to przez gaz pochodzący z łupków i tym podobne niczym nie poparte insynuacje. Można spokojnie dodać do tego Żydów, masonów i cyklistów.

Wszystko po to, by podgrzewać atmosferę. Siać zwątpienie i węszyć zło.Wszyscy ci oszołomi wierzą w to że mają monopol na wiedzę i fanatycznie wierzą w to, że ktoś nam zesłał ten los.
Powódź to na pewno też czyjaś zemsta, jeszcze nie wiemy co prawda za co, ale pewnie nie długo się dowiemy. No i oczywiście ktoś za tym stoi.

Mam nadzieję że już niedługo wszelkie niejasności zostaną ostatecznie rozwiane. Życzę wszystkim spokoju w oczekiwaniu na finał wszystkich badań i śledztw.W końcu poznamy prawdę. Nie znaczy to że oszołomi skończą pracę, oni właśnie wtedy uknują kolejne teorie, w które zaczną fanatycznie wierzyć. I koniecznie nas o tym poinformują. Tak więc spodziewajmy się kolejnego ataku oszołomów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Oszołom to jednak również osoba mocno sterowalna.
Ślepo wierzy w to co głosi chociaż bardzo często jest to nie jego punkt widzenia tylko sprytnie podana mu wersja rzeczywistości.
Potrzebuje ciągle pożywki by się rozwijać w swoim fanatyzmie i często zaraża innych nieświadomych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.06.2010 23:18

Prawdziwych oszołomów już nie ma, bo warto z tym światem zadzierać. Choć u Nich kryzys też trwa. Nie ma siły na to. Pomimo tego, dany oszołom ma się jednak dobrze. Czasami reklamę mu za darmo zrobią.

A jeśli jest tak jak pisze autor, ze stale ich przybywa, lecz nie po jednej tylko stronie, no to trzeba obawiać się tego, że się nawet przyśnią. Jakby tak było do wyboru, jakiego towarzystwa oczekiwałbyś na np. na pustyni: oszołoma, przegranego wyborcę swej partii, czy skorpiona. Co byś wybrał. To trzecie może cię zabić jadem, to Drugie spróbowałoby rozliczyć cię z politycznych sympatii, a oszołom to oszołom-jego cena stale rośnie. Wszelkiej maści oszołomom można na wtykać. Za wszystko.

Naznaczony człowiek, złapany na etykietki staje się przez chwilę małym, zagubionym człowieczkiem. I o to chodzi, żeby mieć nad nim władzę.
Prawdziwych oszołomów jednak nie ma, bo za tymi narzuconymi kotarami kryją się autentyczni ludzie z ich odwiecznym prawem indywidualnego opisu rzeczywistości ,nie wykluczając wysuwania absurdalnych hipotez.
To nie oszołomi są groźni, lecz pewnego rodzaju instytucja zw. Oszołomstwem. Oszołomstwem stały się pewnego rodzaju działania: prostowanie kształtu banana, nieludzkie traktowanie marchewki robiąc z niej na siłę owoc, bo da się wycisnąć z niej soki; rojenia członków Partyjki Dobrosąsiedzkiej Wolności , Miłości i Rozmaitości (czy jak Ich tam zwał), bo chcą obleśni panowie urozmaicić sobie żywotek poprzez akceptację współżycia seksualnego z 12 letnimi dziewczętami (jeszcze dziećmi tak naprawdę), itd.

P.S. No wreszcie można już na w24 pisać swobodnie słowo cyklista i nikt się już nie czepia i nie straszy banem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miało być - jak ja tu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu, faktycznie można było nieco rozwinąć temat. Dałeś się już poznać, jako właściciel "ciętego pióra", a uładziłeś zanadto tekst, podobnie zresztą, ja ja tu link
masz 5* za poruszenie tematu i tytuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Istnieje społeczny problem oszołomów. Jak z nimi postępować każdy wie ( w teorii)
Z praktyką jest gorzej..szarpie taki jeden z drugim nasz delikatny system nerwowy...
Umiejętność pisania? -ważna, ale to umiejętność myślenia jest dla mnie wyznacznikiem kunsztu
nadawcy..i odbiorcy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo artykuł przyciągnął tych którzy wpisują się w tą cześć dziennikarzy która nie musi na siłę udowadniać ze są jakieś siły nieznane a skutecznie odstraszył tych którzy zawsze maja dużo do powiedzenia w sprawie wiedzy tajemnej.

Dziękuję za wszystkie komentarze. Cały czas się uczę pisać ciekawie i potrzebuje krytyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, Laskowik nie tak dawno w operze świetnie sobie dawał radę. I nie wyglądał na męczennika. Ale to jest chodząca, niszowa firma, z przeszłością donosiciela (pocztowego). A gro mediów, tzw. wolna prasa to interes konsorcjów i konkretnych właścicieli, np. od wojny Polsko - Polskiej. Oczywiście, że ten wentyl z W24, to trochę, takie mrugnięcie ... jednym okiem. Ale tylko jednym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie - wentylem bezpieczeństwa były w czasach komuny kabarety, gdzie artyści kpili w żywe oczy w władzy, a publicznośc ryczała ze śmiechu. Dlatego po upadku ustroju niesłusznego, wiekszość kabareciarzy uznała sie za męczenników: w nowym ustroju władza nie musiała na nic zezwalać i diabli wzięli całą martyrologię. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdania oszołomów można potraktować jak improwizację kabaretową, tylko się uśmiechnąć i dalej już nie zwracać na nich uwagi, szkoda nerwów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Joanno, nie ulegajmy stereotypom.
A artykuł o Seacie i CEO b. ciekawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.