Facebook Google+ Twitter

Wznowienie procesu Henryka Stokłosy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-28 07:21

Poznański sąd wznawia proces pilskiego biznesmena i byłego senatora Henryka Stokłosy. Na poprzedniej rozprawie oskarżony usłyszał 21 zarzutów.


Według prokuratury, Henryk Stokłosa skorumpował urzędników ministerstwa finansów i poznańskiego sędziego administracyjnego, by uzyskać wielomilionowe umorzenia podatkowe, które mu nie przysługiwały. Z aktu oskarżenia wynika także, że nielegalnie składował odpady pozwierzęce oraz bił i więził swoich pracowników, których podejrzewał o kradzież.

Jak dowiedziało się Radio Merkury, dziś prokurator ma przedstawić główne podstawy oskarżenia. Nie wiadomo, czy wystarczy czasu, by już dziś wyjaśnienia złożył Henryk Stokłosa.

Były senator nie przyznaje się do winy. Jego obrońca mecenas Andrzej Reichelt twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne. Sam Henryk Stokłosa podczas ostatniej rozprawy nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.
Razem z Henrykiem Stokłosą na ławie oskarżonych zasiada jego była księgowa Elżbieta N., oskarżona o pomoc w łapownictwie i były poznański sędzia administracyjny, który miał przyjmować łapówki od byłego senatora. Także ci oskarżeni nie przyznają się do winy.

Proces - ze względu na skomplikowany charakter sprawy - prowadzi trzech sędziów. Oskarżenie reprezentuje dwóch prokuratorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.