Facebook Google+ Twitter

Wzrost napięcia między Pakistanem a Indiami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 11:36

Premier Pakistanu Yousuf Raza Gilani odwołał wizytę w Hongkongu. Powodem jest wzrost napięcia między Pakistanem i Indiami po ataku na Bombaj. Indie oskarżają terrorystów z Pakistanu o przeprowadzenie zamachu.

Premier Pakistanu podjął tę decyzję po konsultacji z przedstawicielami dowództwa armii oraz kierownictwa wywiadu - poinformowało biuro Gilaniego.

Według komentatorów, w Indiach po raz kolejny narastają nastroje antypakistańskie. Według nich dwa najbliższe dni zdecydują o przyszłości relacji pomiędzy obu krajami. Jeżeli groźby płynące ze strony Indii nie ustaną Pakistan zacznie przemieszczać swe wojska z zachodniej części kraju w pobliże granicy z Indiami.

Komentatorzy podkreślają, że o ile zrozumiałe jest zrzucanie odpowiedzialności za atak na Pakistan przez indyjskich polityków, o tyle nie można tolerować antypakistańskich wystąpień w indyjskich mediach, które przed zakończeniem choćby wstępnej fazy śledztwa rzucają oskarżenia.

Przed eskalacją oskarżeń pod adresem Pakistanu ostrzegł także prezydent tego kraju Asif Ali Zardari. Uznał on, że wzrost napięcia pomiędzy obu krajami nie przyniesie nikomu niczego dobrego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.