Facebook Google+ Twitter

Wzrostów sprzedaży ciąg dalszy

Zapowiadany najgorszy okres, czyli pierwsza połowa 2013 roku, wygląda bardziej optymistycznie – drugi raz z rzędu obserwuje się wzrosty nie tylko względem poprzednich miesięcy, ale i do analogicznego okresu 2012.

Luty okazał się kolejnym miesiącem zwiększenia sprzedaży samochodów używanych. Według informacji Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego drugiego miesiąca tego roku zarejestrowano 46 868 aut „z drugiej ręki”, co oznacza przyrost względem wyniku styczniowego o 2,53%, zaś w porównaniu z wynikiem ubiegłorocznym wzrost wyniósł już 3,13%. Przez dwa miesiące 2013 roku Polacy zarejestrowali łącznie 92 552 używane samochody osobowe, co oznacza przyrost względem analogicznego okresu 2012 roku o 3,25%. – Prawdziwych wzrostów sprzedaży oczekujemy dopiero w marcu. Nie mniej jednak kryzysowy rok 2012 zapowiada się bardzo ciekawie dla rynku samochodów używanych – komentuje Jędrzej Lenarcik, manager marketingu serwisu moto.gratka.pl.

 / Fot. Marcin KońskiWraz ze specjalistami serwisu moto.gratka.pl w tym miesiącu przedstawiamy zestawienie najbardziej popularnych aut producentów z poza Europy. Pierwsze miejsce zajęła Toyota Avensis, którego wyszukiwano 24 476 razy (9,94% więcej, niż w styczniu ubiegłego roku). Drugie miejsce również przypadło Toyocie – średnie miejsce na podium otrzymał Yaris, którego wynik wyszukiwań zatrzymał się na poziomie blisko 22 tysięcy wejść (+14,22% m/m). Ostatnie miejsce na podium również zajęła Toyota – Corolla z wynikiem 21 339 wyszukiwań (+5,91% m/m).

Na czwartym miejscu znalazła się Mazda 6, która zamknęła miesiąc na poziomie ponad 21 tysięcy wyszukiwań (+15,42% m/m). Piąta lokata przypadła Hondzie Civic, którą wyszukiwano 19 943 razy (+13,98% m/m), zaś miejsce nr. 6 zajęła Toyota RAV4, którą wyszukiwano 15 528 razy (+23,93% m/m). O dużej popularności Toyoty na rynku samochodów używanych może świadczyć jeszcze jeden model producenta z Tokio – Corolla Verso, której wynik zamknął się na poziomie 12 462 wyszukiwań (+27,65 m/m).

Ósme miejsce przypadło Maździe 3, którą wyszukiwano 12 426 razy (+20,93% m/m), przed ostatnie miejsce zajęła Honda Accord z wynikiem ponad 12 tysięcy wyszukiwań (+16,01% m/m), zaś dziesiąte miejsce zajął samochód z poza rynku japońskiego – Kia Sportage, którą wyszukiwano ponad 11 tysięcy razy (+6,07% m/m).

Jak łatwo zaobserwować najpopularniejszymi samochodami producentów z poza Europy są auta japońskie. Dopiero 10. miejsce zajął samochód pochodzący z Korei. – To zdecydowanie niższa pozycja, niż w przypadku aut nowych, gdzie samochody koreańskie są w czołówce – wspomina Lenarcik – To najlepiej obrazuje, że na rynku aut używanych pojazdy te nie mają wizerunku atrakcyjnych i bezawaryjnych, pomimo często długiego i ciągle aktualnego okresu gwarancyjnego. / Fot. Marcin Koński

Co ciekawe aż 5 z 10 prezentowanych samochodów, to modele Toyoty, co świadczy o renomie i ugruntowaniu swojej pozycji na rynku. Znalazły się też dwa modele Mazdy i Hondy, które ze względu na swój sportowy wizerunek odpowiadają mniejszej ilości poszukujących. Nie ma za to żadnego samochodu Nissana, czy Suzuki. – O ile Nissan dopiero co odbudowuje swoją zniszczoną renomę aut bezawaryjnych, tak w przypadku Suzuki czynnikiem wpływającym na brak popularności jest uboga oferta producenta – kończy manager marketingu serwisu moto.gratka.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.