Facebook Google+ Twitter

X Festiwal Dramaturgii Współczesnej Zabrze 2010

Od 16 października w Zabrzu rusza kolejna Jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”, odbywająca się w Teatrze Nowym w Zabrzu.

Do udziału w Festiwalu zaproszono najwybitniejsze polskie inscenizacje teatralne. W tym roku wystąpią: Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego z Wałbrzycha, Teatr im. H. Modrzejewskiej z Legnicy, Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego z Zielonej Góry, Teatr im. J. Słowackiego z Krakowa, Teatr Polski im. H. Konieczki z Bydgoszczy, Och-Teatr z Warszawy, koprodukcja Teatru Współczesnego ze Szczecina z Teatrem im. W. Bogusławskiego z Kalisza, Teatr Nowy z Zabrza.

Festiwal ma charakter konkursowy, a w skład jurorów wchodzą: Jacek Sieradzki, Bogdan Ciosek, Krzysztof Domagalik, Krzysztof Karwat oraz Egipcjanin Hanaa Abdel Fattah Metwaly.

W czasie festiwalu organizowane są imprezy o charakterze edukacyjnym m.in. spotkania autorskie, wystawy, prezentacje polskiego dramatu współczesnego przez młodzieżowe grupy teatralne. Przez tydzień w Galerii Piwnica Rysia w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w Zabrzu odbywa się czytanie dramatu - prezentacje współczesnych dramatów Doroty Masłowskiej – ubiegłorocznej laureatki GRAND PRIX. Od poniedziałku do czwartku w Kawiarni Teatralnej odbywają się warsztaty literackie prowadzone przez dramatopisarza Pawła Demirskiego.

Zabrzański Festiwal, jedyna w Polsce tematyczna impreza prezentująca inscenizacje dramaturgii współczesnej, już na stałe wpisała się na festiwalową mapę kraju. Festiwalu staje się wielkim teatralnym świętem Zabrza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.