Facebook Google+ Twitter

X Festiwal Eurofolk w Zamościu przeszedł do historii

W niedzielę zakończyła się dziesiąta edycja Eurofolku, trwająca w tym roku pięć dni. Mogliśmy podziwiać ponad 300 uczestników reprezentujących 8 państw, w tym oczywiście przedstawiciela gospodarzy i współorganizatora ZPiT "Zamojszczyzna".

Przemarsz zespołu z Indonezji / Fot. Tadeusz Kowalski / Fot. Tadeusz KowalskiNa festiwalu wystąpili: "Ouvari Gazdasz" z Węgier, "Grifon" ze Słowenii, "Novi Beograd" z Serbii, "Atanas Manchev" z Bułgarii, "Fundacion Artistica Del Tundama" z Kolumbii, "Sekolah Menengah Atas Al.-Azhar" z Indonezji, "Compania Folklorica Orizaba" z Meksyku oraz Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" - Polska.

Festiwal, jak to jest w zwyczaju, poprzedziła parada wszystkich zespołów ulicami miasta, kończąc swój przemarsz na Rynku Wielkim, gdzie odbywały się eurofolkowe koncerty. Po godzinnej przerwie spowodowanej ulewą można było oficjalnie otworzyć festiwal. Dokonali tego: Jerzy Chmiel - przewodniczący Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych i Sztuki Ludowej działającej przy UNESCO oraz Marcin Zamoyski - prezydent Zamościa.

Przemarsz zespołu z Kolumbii / Fot. Tadeusz KowalskiZespół z Kolumbii / Fot. Tadeusz KowalskiA występy tradycyjnie rozpoczął polonez w wykonaniu przedstawicieli wszystkich zespołów. Przez kolejnych pięć dni widzowie mogli się rozkoszować muzyką, tańcem i pięknymi, barwnymi strojami ze wszystkich zakątków świata. Po raz pierwszy w Zamościu mogliśmy oglądać tak egzotyczne dla nas zespoły z Indonezji, Meksyku czy Kolumbii. Widzowie wybierali też Miss i Mistera festiwalu. W tym roku tytuł Miss przypadł Nadi z Indonezji, a tytuł Mistera - Emanuelowi z Meksyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa relacja. Jak widać, było kolorowo i wesoło. O to chodzi, bo przeważnie się smucimy - często bez powodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.