Facebook Google+ Twitter

X Festiwal Jazzowy MADE IN CHICAGO

W tym roku odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu MADE IN CHICAGO. 6 niesamowitych koncertów w jeden weekend 27-29 listopada 2015

Najpierw w Sali Wielkiej CK ZAMEK usłyszymy trójkę bardzo aktywnych na scenie chicagowskiej w różnych jej obszarach muzyków, kompozytorów i edukatorów Mwatę Bowdena, Renee Baker i Tomekę Reid w towarzystwie uczestników rezydencji warsztatowej w projekcie AACM RESIDENCY - POZNAŃ EXPERIMENTAL BAND, następnie na scenie zrobi się bardzo energetycznie i wybuchowo: najpierw dzięki poznańskiemu supportowi projektowi BIBOBIT & DIZZY BOYZ BRASS BAND czyli mocnego jazzowego uderzenia z powiewem elektryzującej świeżości, następnie na scenie eksploduje muzyczny dynamit czyli HYPNOTIC BRASS ENSEMBLE, którzy czerpiąc pełnymi garściami z tradycji orkiestr ulicznych, ujawnia w swojej muzyce głębokie fascynacje afrobeatem, funkiem z lat 70-tych i najenergiczniejszymi odmianami jazzu, porywając za każdym razem publiczność swoim niesamowitym zgraniem i olbrzymią swobodą sceniczną, która pomaga im zamienić każdy występ w wyjątkowe wydarzenie. Usłyszymy również niezwykłe brzmienia gitar - chodzącej legendy Georga Freemana oraz nowoczesnej koncepcji gry Mike’a Allemany - zestawione z organami B3 oraz perkusją w projekcie GEORGE FREEMAN/MIKE ALLEMANA ORGAN 4TET, synergię silnych osobowości scenicznych, reprezentujących dwa pokolenia artystek AACM’u: Nicolle Mitchell, Dee Alexander, Ann Ward, Renee Baker, Tomeka Reid i Coco Elysses w specjalnym projekcie z okazji 50lecia AACM’u pod nazwą VOICES HEARD!. Dla uczczenia tej znamienitej rocznicy powołane zostało również trio ARTIFACTS, które oprócz własnych kompozycji prezentuje cały wachlarz aranżacji utworów autorstwa uznanych na całym świecie artystów AACM’u. Zwieńczeniem ferii tych różnorodnych doświadczeń dźwiękowych będzie projekt CHICAGO POZNAŃ EXCHANGE czyli zainicjowany przez festiwal projekt z okazji 10 edycji MADE IN CHICAGO podkreślający wyjątkową więź, pomiędzy Chicago a Poznaniem jaka powstała na skutek wzajemnej interakcji na przestrzeni 10 lat istnienia festiwalu. Muzyczne spotkanie artystów, którzy przez lata współtworzyli MADE IN CHICAGO - 5 artystów z Chicago (Mwata Bowden, Renee Baker, Dee Alexander, Mike Allemana, Mike Reed) oraz 5 artystów związanych z Poznaniem (Maciej Fortuna, Maciej Kociński, Piotr Banyś, Ksawery Wójciński, Krzysztof Dys) czyli muzyczna opowieść poprzez improwizację ”magicznej dziesiątki”!
PROGRAM FESTIWALU MADE IN CHICAGO

27.11.2015, Piątek
Sala Wielka CK ZAMEK, godz. 19:00

AACM RESIDENCY - POZNAŃ EXPERIMENTAL BAND
Mwata Bowden – saksofon, klarnet
Tomeka Reid - wiolonczela
Renee Baker – skrzypce
oraz uczestnicy rezydencji warsztatowej

Przez lata chicagowscy artyści związani ze stowarzyszeniem AACM odbywali w Poznaniu liczne, krótkotrwałe rezydencje. Byli to m. in. Mwata Bowden, Nicole Mitchell, Douglas Ewart czy Ari Brown. Podczas tegorocznej edycji festiwalu będziemy gościć trójkę muzyków z Chicago. Podczas dwutygodniowej rezydencji, która ponownie połączy polskich muzyków, studentów i entuzjastów jazzu z eksperymentalnym podejściem do muzyki czołowych przedstawicieli stowarzyszenia AACM. Program rezydencji obejmuje panele dyskusyjne, warsztaty z komponowania, wykonawstwa, notacji graficznej i szeroko pojęte aspekty kolektywnej kreatywności. Drugi tydzień chicagowskiej rezydencji to warsztaty, w których udział wezmą studenci i studentki z Akademii Muzycznych z całej Polski. Po czterech dniach intensywnej pracy zagrają wspólny koncert, pod szyldem Poznań Experimental Band, który otworzy 10. edycję festiwalu Made in Chicago.
Artyści prowadzący i koordynujący rezydencję oraz koncert inaugurujący: Mwata Bowden, Renee Baker, Tomeka Reid.

27.11.2015, Piątek
Sala Wielka, CK ZAMEK, godz. 21:00

BIBOBIT & DIZZY BOYZ BRASS BAND
HYPNOTIC BRASS ENSEMBLE

BIBOBIT & DIZZY BOYZ BRASS BAND
Daniel ”Wolny” Moszczyński - wokal, samplery, vocoder, adaptery, talk box
Bartek Pietsch - gitara basowa, wokal
Waldemar Franczyk - perkusja
Zdzisław Babiarski - instrumenty klawiszowe
Patryk Gruszecki - trąbka
Jan Adamczewski - saksofon tenorowy
Kuba ”Doman” Domański – trąbka
Tomek Orłowski – trąbka
Piotrek ”Beny” Banyś – puzon
Paulo Taica Frias – puzon
Maciek ”Słoń” Słoniewski – saksofon
Zbigniew Wilk - tuba

Bibobit & Dizzy Boyz Brass Band na 10. festiwalu Made in Chicago!
Po raz pierwszy te dwie formacje spotkają się razem na scenie. Okazja jest wyjątkowa, dlatego współpraca także będzie jedyna w swoim rodzaju.
Elektroniczno - jazzowy Bibobit i Dizzy Boyz Brass Band połączą swoje siły, aby zaserwować muzyczna ucztę tym, którzy pojawią się podczas pierwszego dnia 10. edycji festiwalu Made in Chicago. Spodziewać można się tylko jednego: mocnego jazzowego uderzenia z powiewem elektryzującej świeżości.
Bibobit ma na swoim koncie m. in. debiutancki singiel z Urszulą Dudziak, trasę koncertową
z Dirty Loops, czy też występ na tegorocznym Orange Warsaw Festival.
Michał Urbaniak mówi o nich: "Posłuchajcie! Warto! i Bierzcie przykład! To jest ta Muzyka!"
Dizzy Boys Brass Band to pierwszy brass band w Polsce, który reprezentuje nowoorleański styl połączony z najnowszymi muzycznymi trendami. Robią to z wielkim luzem i z klasą.
Wspólnie z nimi poszybujemy w emocjonalno-muzyczny lot.

HYPNOTIC BRASS ENSEMBLE
Gabriel Hubert ("Hudah") - trąbka
Saiph Graves ("Cid") - puzon
Amal Baji Hubert ("Baji") – trąbka
Jafar Baji Graves ("Yoshi") – trąbka
Seba Graves ("Clef") – puzon
Tarik Graves ("Smoov") – trąbka
Uttama Hubert ("Rocco") – baryton / eufonium (tuba barytonowa)
Drew "Dru.M" McLean – perkusja
Hashim "Hash" Bunch – bass
Kevin "VoEra" Hunt - gitara

To zespół składający się z synów współzałożyciela AACM'u - Phil'a Cohran'a. Specjalizują się w grze na blaszanych instrumentach dętych. Lekcje wyciągnięte od ojca przenoszą na grunt jazzowo - funkowej teraźniejszości, łącząc braterską harmonię z elementami hip - hopowej wrażliwości.


28.11.2015, Sobota
Scena na Piętrze, godz. 19:00

GEORGE FREEMAN/MIKE ALLEMANA ORGAN 4TET
George Freeman – gitara
Mike Allemana - gitara
Pete Benson – organy B3
Mike Schlick - perkusja

George Freeman to chodząca legenda, brat innego znakomitego muzyka - saksofonisty tenorowego: Von'a Freeman’a. Ten niespełna 90- letni muzyk ma swoim koncie współpracę m.in. z kultowym tenorem Gene’m Ammons'em, a obecnie współtworzy zespół z Mike'em Allemaną, wieloletnim gitarzystą i kierownikiem muzycznym Von'a. Wspólnie tworzą bardzo ciekawy kolaż muzyczny, łącząc ze sobą solidne "stalowe" brzmienie Freemana z nowoczesną koncepcją gry Allemany. Skład kwartetu dopełniają Pete Benson grający na organach B3 oraz perkusista Mike Schlick.

28.11.2015, Sobota
Sala Wielka CK ZAMEK, godz. 21:00

VOICES HEARD!
Nicole Mitchell – flet, wokal
Dee Alexander - wokal
Ann Ward – fortepian, wokal
Renee Baker - skrzypce
Tomeka Reid - wiolonczela
Coco Elysses – instrumenty perkusyjne

Reprezentują dwa pokolenia artystek AACM'u. Każda z nich jest liderką swoich własnych projektów. W ciągu kilku ostatnich lat współpracowały ze sobą kilkukrotnie. Flecistka, Nicole Mitchell, była przewodnicząca AACM'u, wielokrotnie występowała w Poznaniu, podobnie jak wokalistka - Dee Alexander oraz wiolonczelistka Tomeka Reid. Grupa Voices Heard powstała z okazji 50 lecia AACM'u. Podczas festiwalu zaprezentują nowe kompozycje napisane, przez każdą z artystek, specjalnie na ten występ.

29.11.2015, Niedziela
Scena na Piętrze, godz. 18:00

ARTIFACTS
Nicole Mitchell – flet
Tomeka Reid - wiolonczela
Mike Reed – perkusja

Zespół został stworzony przez czołowych przedstawicieli chicagowskiej sceny jazzowej: flecistkę Nicole Mitchell, wiolonczelistkę Tomekę Reid oraz perkusistę Mike’a Reed’a. Trio powstało specjalnie dla uczczenia i obchodów 50-lecia stowarzyszenia AACM. W swoim repertuarze, oprócz własnych kompozycji, mają cały wachlarz doskonałych aranżacji utworów autorstwa uznanych na całym świecie artystów AACM’u, takich jak Roscoe Mitchell, Joseph Jarman czy Edward Wilkerson.

29.11.2015, Niedziela
Scena na Piętrze, godz. 20:00

CHICAGO POZNAŃ EXCHANGE
Mwata Bowden – saksofon, klarnet
Renee Baker - skrzypce
Dee Alexander – wokal
Mike Allemana - gitara
Mike Reed – perkusja
Maciej Fortuna – trąbka
Maciej Kociński – saksofon
Piotr Banyś – puzon
Ksawery Wójciński – bas
Krzysztof Dys – piano

To projekt specjalny, przygotowany z okazji 10. edycji Made in Chicago. Chicago Poznań Exchange to performatywny występ, w którym udział weźmie 5 wybranych muzyków z Chicago oraz 5 muzyków z Poznania. Interakcja artystów, poprzez improwizację, będzie szansą do stworzenia opowieści tu i teraz, na Scenie w wykonaniu 10 muzyków z Chicago i Poznania. W trakcie występu performance płynnie przekształci się w regularny jam session, wciągając muzyków i wokalistów obecnych na sali w muzyczny dialog.

Scena na Piętrze
ul. Masztalarska 8

Centrum Kultury Zamek
ul. Św. Marcin 80/82

www.madeinchicago.pl

bilety: https://www.bilety24.pl/organizator/estrada-poznanska-486, kasa Estrady Poznańskiej, kasa Centrum Kultury Zamek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.