Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20692 miejsce

X Jubileuszowy Szkolny Rajd Pieszy w Rudzie Śląskiej

Przed długą majówką w Rudzie Śląskiej odbył się X Jubileuszowy Szkolny Rajd Pieszy, zorganizowany przez nauczycieli i uczniów „z Kopernika”.

 / Fot. Adam K. Podgórski
Oprócz drużyny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika, w zmaganiach uczestniczyły reprezentacje z gimnazjów nr 6, 7 i 13 oraz Zespołu Szkół Specjalnych z Rudy. Odrębne trasy wiodły przez Rudę, Nowy Bytom i Kochłowice. Zawodnicy pokonywali je z mapkami w rekach, odszukując punkty kontrolne, gdzie zaliczali testy wiedzy historycznej i z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz wykazywali się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tradycyjnie bowiem w przygotowanie programu imprezy włączyła się Danuta Balcer z rudzkiej, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Kiedy zawodnicy rywalizowali na szlakach, w budynku szkolnym i na zieleńcach przed nim trwały Dni Otwarte Szkoły. Prezentowano ofertę dla tegorocznych absolwentów gimnazjów.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Według mojego cicerone, Karola Grymela (ucznia II klasy Technikum Elektronicznego), "Kopernik" na wiele propozycji nauki w profilowanym liceum matematycznym, technikum elektronicznym, technikum budownictwa, technikum drogownictwa, technikum informatycznym oraz zasadniczej szkole budowlanej.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Razem z Karolem zwiedziłem pracownię budownictwa, gdzie informacji udzielała Mariola Waluga, nauczycielka konstrukcji budowlanych, pracownię informatyczna prowadzoną przez Bronisławę Badaj, bibliotekę gdzie oprowadziła nas Katarzyna Zięba oraz prezentacje urządzeń do domowego wykorzystania energii odnawialnej. W tajniki tych nowoczesnych urządzeń wprowadzał zwiedzających Krzysztof Tułaj, który zajmuje się przygotowaniami do uruchomienie od nowego roku szkolnego nowego kierunku nauczania: technologii energii odnawialnej.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Przez cały czas przy szkole i w sali sportowej trwały zmagania sportowe i gry sprawnościowe. Były koncerty szkolnego zespołu muzycznego i tanecznego teamu dziewcząt. Funkcjonował punk gastronomiczny. Odbył się konkurs plastyczny tworzenia masek wyrażających emocje. Słowem: było wesoło, piknikowo, przedświątecznie.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Impreza zakończyła się rozdaniem nagród i dyplomów, które wręczały organizatorki: Agnieszka Sokołowska i Katarzyna Marcisz razem z dr Jolantą Szczęśniak, dyrektorką szkoły oraz Danutą Balcer.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.