Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7771 miejsce

X lat Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych

W Auli Parnassos Biblioteki Śląskiej w Katowicach uroczyście obchodzono jubileusz 10. lat Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych

 / Fot. AKP / Fot. akp
Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych jest wyjątkową w skali kraju organizacją pozarządową, której celem jest propagowanie idei ochrony informacji istotnych ze względu na ważne interesy państwa i gospodarki oraz praktyczne urzeczywistnienie tego postulatu. Dlatego KSOIN realizuje szerokie spektrum innowacyjnych przedsięwzięć szkoleniowych, naukowych, wydawniczych i popularyzatorskich, organizując fora edukacyjne, konferencje, kongresy, a przede wszystkim kształtuje postawy nowoczesnego patriotyzmu.
 / Fot. akp
Jubileuszowe obchody w Bibliotece Śląskiej poprzedziło robocze spotkanie, podczas którego płk rez. Mieczysław T. Koczkowski, prezes Zarządu przedstawił zwięzły, acz imponujący bilans rocznych dokonań KSOIN i bratniego Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego.
 / Fot. akp
Główną uroczystość poprowadziła Elżbieta Bińczyk.
 / Fot. akp
Agnieszka Korybczak-Michoń przedstawiła relację o tworzonej monografii pt. Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych. W książce znalazły się między innymi analizy poszczególnych form działalności KSOIN, w tym uznane powszechnie w środowisku za sztandarowe przedsięwzięcia - coroczne kongresy ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych. Dalej opisano fora pełnomocników i kierowników jednostek organizacyjnych, specjalistyczne formy adresowane do przedsiębiorców, konferencje bezpieczeństwa ochrony fizycznej i zabezpieczeń technicznych osób, mienia, obiektów i informacji, konferencje „Safety and Security”. Przegląd zamyka prezentacja inicjatywy „Dzień Ochrony Informacji Niejawnych”, która od kilku lat nabywa znaczenia, jako święto ludzi zajmujących się ochroną tajemnic państwa. Wystąpiła także Jowita Sobczak, współautorka opracowania na temat X Kongresu KSOIN.
 / Fot. akp / Fot. akp
 / Fot. akp
Władze stowarzyszenia przyznały z okazji jubileuszu tytuły Członka Honorowego KSOIN oraz Zlote Odznaki KSOIN. Liczna grupa członków i współpracowników otrzymała grawertony z podziękowaniami.
 / Fot. akp
W imieniu władz Uniwersytetu Śląskiego, wystąpił prof. Jan Ilczuk, który wraz z prof. Jadwigą Stawnicką udekorował Mieczysława T. Koczkowskiego Złotą Odznaką za Zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego. Warto dodać, że niedawno śląski Sejmik Samorządowy nadał prezesowi Złotą Honorową Odznakę Zasłużonego dla Województwa Śląskiego.
Nie zabrakło słów uznania pod adresem nie tylko prezesa i zarządu, ale i rzeszy ponad 440 członków organizacji. Agnieszka Korybczak-Michoń stwierdziła: Do stworzenia KSOIN potrzebna była wiara, odwaga i konsekwencja, inteligencja i świadomość wyzwań. Ciekawość, ambicja, otwartość i przede wszystkim niepokój, zmuszający do ciągłych poszukiwań. Bez tego nie byłoby mowy o żadnym sukcesie. Trzeba było rozumieć w czym uczestniczymy. Ważna podkreślenie jest także zaangażowanie i charyzma, nieustępliwość, a przede wszystkim pasja, którą żyje i którą zaraża prezes Koczkowski. Te cechy pchają do przodu.
 / Fot. akp
Część oficjalną uroczystości zwieńczył występ artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy zaprezentowali recital kolęd i pastorałek, piosenek śląskich i utworów musicalowych.
Końcowy akcent obchodów stanowiły wzajemne życzenia opłatkowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.