Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1229 miejsce

X Memoriał Bokserski im. Z. Szułczyńskiego i m. Akonoma

X Memoriał Bokserski Im. Z. Szułczyńskiego i M.Akonoma był wyjątkowy. Organizatorzy dokonali starań, aby jubileuszowa edycja zapadła kibicom na długo w pamięci. Atrakcją wieczoru były dwie walki o tytuł mistrzyni i mistrza Zbąszynia.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW sobotę, 22 października w hali sportowej „Zbąszynianka” odbył się X Memoriał Bokserski im. Z. Szułczyńskiego i M. Akonoma. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Marek Orzechowski, Wiceburmistrz Zbąszynia, który życzył uczestnikom powodzenia w swoich walkach. Powitania zawodników dokonał także Zbigniew Akonom, Wiceprezes ds. boksu Klubu Sportowego „Obra” Zbąszyń.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiNa zawody przyjechali bokserzy z 17 miejscowości: Poznania, Konina, Szamotuł, Wrocławia, Leszna, Zielonej Góry, Sulechowa, Gorzowa Wlkp., Wałcza, Śremu, Gostynia, Chojny, Złotowa, Szczecina, Goleniowa oraz Kalisza. Licznie do zawodów stawili się także bokserzy z sekcji K.S. Obra Zbąszyń.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiX Memoriał Bokserski Im. Z. Szułczyńskiego i M.Akonoma należał do wyjątkowych. Organizatorzy dokonali wszelkich starań, aby jubileuszowa edycja zapadła kibicom na długo w pamięci. Atrakcją wieczoru były dwie walki o tytuł mistrzyni i mistrza Zbąszynia.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW kategorii kobiet zmierzyły się siostry - Jagoda Śmiergała z Magdaleną Berlińską. Po zaciętej walce tytuł zdobyła młodsza z sióstr - Jagoda. W pojedynku o tytuł najlepszego w kategorii old boy zmierzyli się bracia - Tomasz Bartczak kontra Rafał Bartczak. Po trzech emocjonujących rundach ostatecznie zwyciężył Tomasz.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiSędziami tej walki byli zgromadzeni w „Zbąszyniance” kibice. To oni wybrali zwycięzcę tego pojedynku. Zawodnik, który otrzymał głośniejszy aplauz został Mistrzem Zbąszynia. Doping kibiców podczas całego memoriału był niesamowity. Cały dzień zawodnicy mogli liczyć na Wasze brawa i zagrzewające do walki okrzyki.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiJubileuszowa edycja była rekordową pod względem frekwencji. Do zawodów zgłoszonych zostało 124 zawodników, w walkach turniejowych walczyło aż 72 bokserów co oznacza, że w ciągu dnia mogliśmy oglądać 36 walk. Spotkania turniejowe były poprzedzone walkami sparingowymi. Emocji na ringu nie brakowało. Pojedynki były bardzo zacięte, kibice mogli zobaczyć także bokserskie nokauty.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiPo każdej walce sędzia wręczał dyplomy, dodatkowo zwycięzca starcia otrzymywał pamiątkową statuetkę, natomiast pokonany zawodnik medal. Spikerem turnieju był doskonale już znany zbąszyńskiej publiczności Mariusz Frąckowiak. Zespół taneczny REGO zadbał o oprawę artystyczną imprezy. Na uczestników czekał również poczęstunek. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy „Obra” Zbąszyń oraz Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiZbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
64-360 Zbąszyń, ul. Mostowa 10 A
tel. 68 38 68 050
www.centrumsportu-zbaszyn.pl
centrumsportu-zbaszyn@wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.