Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11472 miejsce

X Podyplomowe Studia Ochrony Informacji Niejawnych

Współautorzy: Barbara Podgórska

Po raz dziesiąty w Uniwersytecie Śląskim, na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach w Sosnowcu, rozpoczęły się Podyplomowe Studia Ochrony Informacji Niejawnych i Administracji Bezpieczeństwa Informacji.

 / Fot. UŚ KatowiceStudia powstały jako wyraz współpracy uniwersytetu i wydziału z Krajowym Stowarzyszeniem Ochrony Informacji Niejawnych, którego prezes zarządu, płk rez. Mieczysław T. Koczkowski pełni funkcję koordynatora PSOIN.

Od roku 2003 w ramach studiów zrealizowano 2030 godzin zajęć dydaktycznych. Prowadziło je 50 renomowanych wykładowców z różnych dziedzin sekuritologii, teoretyków i doświadczonych praktyków. Dotychczas studia ukończyło 271 słuchaczy, pełniących obecnie prestiżowe i odpowiedzialne funkcje w pionach ochrony informacji niejawnych w urzędach państwowych, samorządowych, instytucjach publicznych oraz wielkich firmach i koncernach.

W działaniach edukacyjnych korzystano z merytorycznego wsparcia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 / Fot. Adam K. Podgórski21 słuchaczy rozpoczęło naukę dzisiaj. Przybyli przedstawiciele władz miejskich Sosnowca i Siemianowic Śląskich oraz innych uczelni i instytucji: prof. Jadwiga Stawnicka i prof. Leszek Korzeniowski, szef European Association for Security. Odczytano adresy gratulacyjne nadesłane przez Piotra Uszoka, prezydenta Katowic oraz dr Aleksandrę Wentkowską, pełnomocnika terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich. W części uroczystej w problematykę organizacji i programu studiów wprowadził kierownik PSOIN, prof. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel.

 / Fot. Adam K. PodgórskiW imieniu dotychczasowych absolwentów głos zabrała Elżbieta Bińczyk, akcentując wspaniałą atmosferę i wysoki poziom zajęć, na które składają się nie w tylko wykłady, seminaria, ćwiczenia, warsztaty, sesje ,ale i udział w kongresach, konferencjach, wyjazdach studyjnych, pokazach, targach, prezentacjach.

Dr Małgorzata Gajos dokonała prezentacji multimedialnej dotychczasowych osiągnięć studiów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.