Facebook Google+ Twitter

X szczeciński Marsz dla Życia

W niedzielę 22 kwietnia ulicami Szczecina przeszedł, już po raz dziesiąty, Marsz dla Życia. Tegoroczne hasło przewodnie imprezy - "Liczy się Prawda" - nawiązywało do encykliki papieża Pawła VI "Humanae vitae", ogłoszonej 40 lat temu.

14. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu w hali MTS przy ul. Srtruga / Fot. Elżbieta SadowskaW niedzielę 22 kwietnia do południa byliśmy na 14. Targach Roślin i Architektury Krajobrazu w Hali MTS przy ul. Struga, gdzie mąż zakupił kolejną czereśnię. Trzeba więc było jechać na działkę, aby zaraz zasadzić czereśnię. Sadzenie czereśni przeciągnęło się do 15.30 i wracając z Golęcina zastanawiałam się, czy jeszcze jest szansa "łapać" gdzieś na trasie Szczeciński Marsz dla Życia.

Marsz dla Życia rozpoczął się o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach, następnie miał przemaszerować głównymi ulicami miasta do bazyliki archikatedralnej (Katedry pw. Św. Jakuba), gdzie miała być odprawiona uroczysta Msza Święta.
Mąż i syn po niezamierzonej niedzielnej pracy, chcieli jechać tramwajem linii nr 6 prosto do domu na obiad i sama zaczęłam się skłaniać do takiego rozwiązania, jednak "palec Boży" zadecydował inaczej.

Mnie bardziej interesowała prowadzona przy okazji targów prozaiczna sprzedaż roślin, cebulek, nasion, drzewek i krzewów. / Fot. Elżbieta SadowskaTramwaj linii nr 6 kursuje wzdłuż Odry (m in Trasą Nadodrzańską), jednak motorniczy (zagapił się, nie zauważył) wjechał na skręt w ul. Dubois (gdzie kursują linie nr 5 i 11). Gdy zauważył błąd, nie mógł się już wycofać, bo drogę zablokowała mu jadąca za nim 11-tka. Musiał więc już jechać trasą zastępczą (którą jeżdżą 6-ki gdy coś się dzieje na Wałach Chrobrego) przez pl. Żołnierza.

Na placu Żołnierza tramwaj utknął, bo z Alei Wyzwolenia w stronę Placu Żołnierza maszerował Marsz dla Życia. Wysiedliśmy z tramwaju i przyłączyliśmy się do marszu na odcinku Aleja Wyzwolenia – Plac Żołnierza, gdzie marsz miał
chwilę postoju. Uczestnicy marszu skandowali hasła (wypisane też na transparentach), wzywające do odważnego przeciwstawienia się rozpowszechnionej nowomowie aborcyjnej,

Uczestnicy marszu niosą 150 metrowy pas materiału (płótna), na którym młodzież przepisała encyklikę Humanne Vitae / Fot. Elżbieta SadowskaSkandowanie haseł było przeplatane pieśniami i hasłem przewodnim dzisiejszego marszu: Liczy się prawda. Szczecińska młodzież niosła w marszu 150 metrowy pas materiału, na którym przepisała encyklikę Humanne Vitae.
O ilości uczestników marszu (kilkanaście tysięcy osób) niech świadczy to, że był rozciągnięty na ponad pół kilometra (początek marszu przy skręcie w ul. Mariacką, koniec jeszcze na Alei Papieża Jana Pawła II.

Wśród uczestników X Marszu dla Życia spotkaliśmy siostrzeńca męża Marcina z żoną Beatą i ich trojgiem synów: Filipem, Szymonem i Piotrem, którzy uczestniczą w Szczecińskim Marszu dla Życia, od jego pierwszego przemarszu. Nas na jubileuszowy X Szczeciński Marsz dla Życia skierował „palec Boży”, w postaci skierowania tramwaju linii nr 6, na trasę przemarszu X Marszu dla Życia.

Marsz dla Życia prowadzili księża, byli też w tłumie uczestników. / Fot. Elżbieta SadowskaPo kwadransie Marsz dla Życia ruszył (przy wtórze śpiewanych pieśni i skandowanych haseł) do Katedry pw. Jakuba, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Sandra
  • Sandra
  • 25.04.2012 16:54

@ Erk
Ludzie nie maszerowali, by nakazać komuś rodzić dzieci, tylko otwarcie powiedzieć że JEST SIĘ ZA ŻYCIEM, że to najwspanialszy dar i należy go uszanować. A jesli ktoś nie jest w stanie wychowywać to niech odda do adopcji ale niech NIE zabija, bo równie dobrze, ktoś i Ciebie mógł wyskrobać..

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 24.04.2012 07:06

Niechaj klechy najpierw zaadoptują swoje nieślubne ,urodzone już dzieci i zajmą sie ich wychowaniem,bo "adopcja"zygot, również w kontekście klasztornych aborcji to iście PORONIONY pomysł.
W gruncie rzeczy,sprowadza się to do jednego:czy chcesz,czy nie chcesz,możesz czy nie możesz-masz urodzić dziecko,ponieważ MY maszerujemy;Co więcej-pomożemy ci tak,jak nikt nigdy ci nie pomógł.Pomodlimy się i ....wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcja ucięła mi z tytułu "palec Boży".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.