Facebook Google+ Twitter

X Zabrzańska Konferencja Naukowa

Rusza w Zabrzu Jubileuszowa X Konferencja Naukowo-Praktyczna. Impreza trwać będzie w dniach 23-24 maja na terenie Hotelu Diament.Zabrze jest siedzibę Międzynarodowego Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki.

Historyczne zdjęcia - Pani Dorota Kosińska i autor. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówOrganizatorem Jubileuszowej Konferencji są: Urząd Miasta Zabrza, Polska Izba Turystyki, Górnośląską Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Patronem naukowym jest Politechnika Śląska.

Imprezie patronują Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Śląska Organizacja Turystyczna, Metropolia Silesia, Związek Miast Polskich, Hotel Diament i inni.

W listopadzie 2003 roku entuzjaści przemysłowych obiektów na Śląsku postanowili zorganizować pierwszą tematycznie związaną konferencje w Zabrzu. Przez okres dziesięciolecia impreza odbywa się na terenie miasta Zabrze, ale co roku w innym obiekcie.

W 2004 roku podczas konferencji Uchwalono tzw. Rezolucje Zabrzańską, która w swej treści zaznaczała jaka ma wartość dziedzictwo przemysłowego jako świadectwo kulturowe i historyczne.

Uczestnikami Konferencji Zabrzańskie między innymi są: właściciele obiektów dziedzictwa przemysłowego, organizacje zarządzające zabytkami przemysłowymi, przedstawiciele samorządów miast i regionów dysponujących dziedzictwem przemysłowym, specjaliści do spraw ochrony środowiska, muzealnicy, Organizacje międzynarodowe, media i inni

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.