Facebook Google+ Twitter

Xavi – Barca moim życiem. Recenzja

Książka jednego z najlepszych w historii kapitanów FC Barcelony. Xavier Hernandéz Creus już w wieku 11 lat trafił do szkółki Barcelony, gdzie poprzez drużynę Alevin, Barcelonę B oraz pierwszą jedensatkę FC Barcelony zdobył prawie wszystkie tytuły.

Pep Guardiola / Fot. EPA/JUAN CARLOS CARDENASDo przeczytania książki wystarczy weekend. Czyta się ją płynnie i rosnącym zaciekawieniem. Xavi zdradza wiele szczegółów i ciekawostek, dostępnych do tej pory tylko dla wybranych. Osoba czytająca może oczami wyobraźni zobaczyć, jak wygląda codzienne życie, praca w barwach Blaugrana.

Xavi urodził się w Terrassie i czuje się Katalończykiem. Mimo zainteresowania ze strony zagranicznych klubów (AC Milan) głośno mówi, że chciałby zakończyć karierę w FC Barcelonie. Dzięki swej wierności, a także profesjonalizmowi i spokojnemu usposobieniu, jest jednym z ulubieńców kibiców.

Jakby nie było - chodząca legenda Barcelony, Xavi opisując swoją karierę w Barcelonie i sam klub, opowiada, że nie zawsze do końca było kolorowo. Miały na to wpływ słabe wyniki, brak założonych wcześniej osiągnięć, czy zmiany trenerów. Zwrócił także uwagę, że za dużo było w klubie obcokrajowców.

Treść książki jest w miarę dobrze poukładana. Na początku Xavi opowiada w jaki sposób poznali się jego rodzice, dużo jest też epizodów z dzieciństwa. Od najmłodszych lat lubił spędzać czas na boisku, przy ławce trenerskiej; zespół prowadził jego ojciec.

W miarę szczegółowo zobrazowana jest ścieżka kariery piłkarskiej Xaviego. Od pierwszych kroków stawianych w drużynie młodzików Alevin - Barcelony, poprzez Barceloną B, którą wraz z kolegami wprowadził do Segunda Division. Debiut w pierwszej drużynie zanotował w Superpucharze Hiszpanii, gdzie strzelił piękną bramkę. Jest rekordzistą jeśli chodzi o liczbę występów w pierwszym składzie.

W autobiografii nie zapomina o swoich trenerach. Opowiada czego się od nich nauczył i za co ich ceni. Dla osób, które choć trochę interesują się piłką nożna, książka naprawdę godna polecenia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.