Facebook Google+ Twitter

Xerox nawiązuje bliską współpracę z firmą Atos

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-12-28 16:54

Wiele wskazuje na to, że Xerox, znany producent drukarek, wejdzie w strategiczną współpracę w obszarze usług IT z firmą Atos, międzynarodowym liderem w branży usług IT.

Takie działanie ma ogromne znaczenie dla rozwoju obu firm. Rynek amerykański, to największy rynek IT na świecie. Współpraca z Xerox nie tylko umożliwi połączenie ogromnych baz klientów obu firm, lecz także stworzy wiele nowych miejsc pracy oraz pozwoli na duże rozszerzenie oferowanych usług.

Atos przejmie biznes Information Technology Outsourcing (ITO) firmy Xerox za wkład pieniężny w wysokości 950 milionów dolarów, nie wliczając w to kosztów dodatkowych. Inwestycja ma ogromny potencjał – szacowany dochód outsourcingu IT firmy Xerox to aż 1,5 miliarda dolarów. Thierry Breton, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Atos, powiedział: „Umocnienie naszej pozycji w Stanach Zjednoczonych jest ważnym krokiem w realizacji naszego trzyletniego planu strategicznego i odpowiedzią na silny popyt ze strony klientów na całym świecie. Ta planowana transakcja pozwoli nam wzmocnić naszą obecność na rynku amerykańskim, który jest jednym z pierwszych użytkowników szybko rozwijających się innowacyjnych technologii oraz umożliwi dostęp do puli utalentowanych i wykwalifikowanych technologów”. Szacuje się, że połączony efekt możliwości sprzedaży krzyżowej i współpraca z Xerox spowodują zwiększenie sprzedaży o ponad 100 milionów dolarów w ciągu trzech lat.

Współpraca firm zapewni dużą równowagę w geograficznym rozmieszczeniu świadczonych usług – Xerox uzyska możliwość szerokiego działania poza Stanami Zjednoczonymi. Atos z kolei osiągnie nowy poziom w skuteczności obsługi klienta, mając możliwość jeszcze sprawniejszej komunikacji i działalności międzykontynentalnej – Ameryka Północna stanie się jednym z 5 głównych lokalizacji firmy na świecie.

Inicjatywa jest również ogromnym wyzwaniem z punktu widzenia zarządzania kadrami. Działania firm wymagały stworzenia nowego systemu zarządzania oraz dokonania zmian w obecnych już strukturach przedsiębiorstw. Do współpracy z Atos przygotowanych zostanie niemal 10 000 pracowników – tylu bowiem osobom zapewnia zatrudnienie outsourcing IT w Xerox. Dodatkowym atutem będzie wymiana doświadczeń z silną i doświadczoną kadrą menedżerską firmy.
(Marek Pliszko)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.