Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24052 miejsce

XI Dni Arabskie w dniach 20-21 maja w Łodzi

Dni Arabskie, to konferencja naukowa oraz eventy towarzyszące, organizowane cyklicznie przez Katedrę Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

 / Fot. Dorota ŚciślewskaW dniach 20-21 maja 2014 w Łodzi odbędą się XI Dni Arabskie. Tegoroczna konferencja nosi tytuł „Ciągłość i zmiana w świecie islamu” . Jej celem będzie prezentacja dorobku kultury oraz problemów społeczno-politycznych świata arabsko-muzułmańskiego w badaniach polskich i zagranicznych. W konferencji wezmą udział 23 ośrodki badawcze z Polski i zagranicy specjalizujące się w problematyce orientalistyki i stosunków międzynarodowych. Wśród prelegentów wystąpią m.in.: prof. Hassan Badawy, prof. zw. dr hab. Marek M. Dziekan, prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Maksymiuk, prof. dr hab. Ilona Skupińska-Løvset, prof. dr hab. Jan Prostko-Prostyński oraz dr hab. Przemysław Turek.

Panele ułożone zostaną tematycznie i poświęcone zagadnieniom historycznym, politycznym, gospodarczym i kulturowym. Niewątpliwą atrakcją będzie też rozbudowana sekcja poświęcona kontaktom świata arabskiego z Bizancjum. Młodzi adepci nauki będą mieli możliwość wystąpić wraz z uznanymi autorytetami, uzyskując ogromne doświadczenie oraz bezcenne kontakty. Przewidziane są również eventy towarzyszące w postaci imprezy orientalnej, warsztatów hidżabowych oraz malowania henną.

Tegoroczne przedsięwzięcie organizowane jest wspólnie przez Katedrę Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, Koło Naukowe Bliskiego Wschodu „Al-Maszrik” oraz Centrum Badań nad Historią i Kulturą Basenu Morza Śródziemnego i Europy Południowo-Wschodniej im. Prof. Waldemara Cerana „Ceraneum” . Jednym z głównych partnerów XI Dni Arabskich jest Urząd Miasta Łodzi, który aktywnie wspiera inicjatywę w ramach działań na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego w 2014 roku.

Szczegółowy program konferencji dostępny pod adresem:

http://orientalna.strefa.pl/Program%20konferencji_ostateczny.pdf

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.