Facebook Google+ Twitter

XI edycja festiwalu Ciało/Umysł rusza we wrześniu. Postaw na emocje w tańcu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-21 12:18

Po 10 edycjach rozważań na temat tańca i historii XX wieku, Ciało/Umysł w 2012 roku przeniesie nas w nowe obszary sztuki XXI wieku. XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł odbędzie się w Teatrze Studio w dniach 20-30 września 2012.

 / Fot. .Emocje w sztuce współczesnej, a szczególnie awangardowej, są absolutnym tabu. Wielu z wybitnych artystów, uwikłanych w wypracowane na przestrzeni wielu lat nowoczesne strategie, koncepty, z jednej strony unika tego tematu, a jednocześnie rozwija zainteresowanie językiem ciała i jego ekspresją. To wewnętrzne zaprzeczenie manifestuje w szczególny sposób w formie i treści…

Wydaje nam się, że żyjemy w bezpiecznym, stałym świecie… skąd więc lęk, który nam towarzyszy? Pomimo ogromnego skoku cywilizacyjnego, rozwoju gospodarczego, ekonomicznego, technologicznego, człowiek pozostaje wciąż samotny i zaniepokojony nie tylko przyszłością, ale stanem ducha który jest towarzyszem w codzienności; ten stan ducha chcemy przybliżyć poprzez taniec w 11. edycji C/U.

Spektakle C/U używają nowych technologii, wspaniałej techniki tanecznej, całej „machinerii” scenicznej, aby zaznaczyć, że i bez wojny, totalnej zagłady i poruszania ciężkich traum, tylko żyjąc życiem codziennym, próbując zmagać się z tym, jak zostaliśmy ukształtowani i jakim represjom zostaliśmy poddani, wciąż towarzyszy nam lęk, nasuwają się pytania i marzenia o spełnieniu i miłości, przynależności do społeczeństwa. To nie jest narracja historyczna – to narracja człowieka uwikłanego w politykę, społeczeństwo i swój zawód – zawód tancerza, artysty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.