Facebook Google+ Twitter

XI edycja Routes Europe 2016 w ICE Kraków

W Krakowskim Hotelu Sheraton odbyła się konferencja prasowa na temat organizacji na terenie Krakowa XI Konferencji Routes Europe. Impreza odbywać się będzie w dniach 24 - 26 kwietnia 2016 roku. Głównym miejscem debat będzie ICE Kraków.

Port lotniczy Kraków – Balice. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Planowana konferencja skierowana jest głównie do uczestników rynku lotniczego. Obecnie organizatorami są Airport Balice, Miasto Kraków oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Konferencja Routes Europe jest stałym corocznym ważnym spotkaniem branży lotniczej, dla wszystkich podmiotów tematycznie związanych. Uczestniczenie w tej prestiżowej imprezie oznacza bycie partnerem na europejskim rynku lotniczym.

Okładka informatora. / Fot. Scan okładki W czasie konferencji spotykają się przedstawiciele linii lotniczych, lotnisk oraz władz związanych z turystyką, a także nisko budżetowi i narodowi przewoźnicy z całego regionu. W edycji 2014 wzięło udział ponad 1.200 uczestników, a także 120 linii lotniczych i 380 lotnisk.

Można się zastanowić dlaczego wybrano akurat Kraków ? W tym roku Krakowie już oddano dwa duże obiekty konferencyjno - wystawiennicze jak: EXPO Kraków, Arena Kraków, a w październiku zostanie oddany kolejny obiekt na przeciwko Wawelu. A tym samym są tak warunki jak też miejsca do organizowania imprez o znaczeniu międzynarodowym z najwyższej półki, jak też dla ponad 1.200 uczestników i jednocześnie organizowanie imprez towarzyszących takim spotkaniom.

Zaangażowanymi w przygotowaniu wymienionej imprezy jest kilkunastu partnerów dzięki, którym rozpoczęto już prace organizacyjne. Należy wymienić: Airport Balice, Małopolski Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Krakowa: Convention Bureau oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Minusy to wybory do samorządu Miasta i Województwa na jesieni tego roku. W zespole są instytucje zamieszane w ostatnia aferą imprezy Kraków 2022 tj. Miasto Kraków i Małopolski Urząd Marszałkowski. Ponadto nieporozumieniem jest z ramienia małopolski zaproszenia organizacji turystycznej podległej Urzędu Marszałkowskiemu, a jest niestety podejrzana o nieprawidłowości, represjonowaniu niewygodnych świadków i kryta przez samorząd.

Ważnym elementem wyboru Krakowa było między innymi to, ze jest duża siatka połączeń z Lotniska Kraków Airport. Ponadto wzrasta popularność tego lotniska i rośnie z roku na rok popyt na usługi. Zaznaczyć należy, że w 2015 roku zostanie zakończona rozbudowa lotniska, jak też komunikacja kolejowa na trasie Lotnisko Balice - PKP Kraków Główny Osobowy. Z prognoz wynika, że zwiększy się przepustowość tego podkrakowskiego portu do 8 milionów pasażerów rocznie. Routes Europe 2016 będzie okazją do promocji Krakowa, Zabierzowa, Balic i innych regionów województwa małopolskiego.

Polecam ważne linki w tym temacie:
www.krakowairport.pl ; www.routesonline.com ; www.icekrakow.pl

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.