Facebook Google+ Twitter

XI Gala Pereł Polskiej Gospodarki

Już 3 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się XI Gala Pereł Polskiej Gospodarki. Gospodarzem uroczystości jest anglojęzyczny magazyn ekonomiczny Polish Market, który promuje polską gospodarkę, kulturę i naukę na całym świecie.

Galę Pereł Polskiej Gospodarki organizuje prestiżowy magazyn Polish Market / Fot. materiały organizatorówMagazyn wydawany jest od 1996 r. jego celem jest, we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP i Premiera oraz Ministerstwami, rozsławianie polskiej marki, firm istniejących na polskim rynku i ich menedżerów.

Perły Polskiej Gospodarki / Fot. materiały organizatorówOd 11 lat „Polish Market” wspólnie z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk organizują Galę Pereł Polskiej Gospodarki i przygotowują specjalny ranking polskich przedsiębiorstw „Perły Polskiej Gospodarki”. Patronat nad Galą objął Minister Gospodarki i Prezes Polskiej Akademii Nauk. Podczas uroczystości wręczane są statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych, wyłonionych we wspomnianym wyżej rankingu. Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” jest przyznawany na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii opracowanych przez INE PAN. Za „Perłę Polskiej Gospodarki” uznana zostaje firma, która spełnia minimum każdego z siedmiu cząstkowych kryteriów efektywności, przyjętych w międzynarodowej praktyce audytorskiej.

Przedsiębiorstwa są podzielone są na dwie grupy, ze względu na wielkość przychodów rocznych z prowadzonej działalności gospodarczej:
• Wielkie Perły – powyżej 1 miliarda złotych;
• Duże Perły – poniżej 1 miliarda zł.

Tradycją Gali jest wręczanie Pereł Honorowych, przyznawanych przez Kapitułę, w skład, której wchodzą: Prof. Jerzy Buzek, Tadeusz Donocik, Grażyna Jaskuła, Prof. Janusz Lipkowski, Prof. Ksawery Piwocki, Prof. Andrzej Rottermund, Adam Szejnfeld, Janusz Steinhoff, Prof. Andrzej Wiszniewski, Krystyna Woźniak-Trzosek.

W tym roku już po raz VIII zostaną przyznane Perły Honorowe osobom szczególnie wyróżniającym się dorobkiem i doświadczeniem zawodowym oraz osiągniętymi sukcesami. Wyróżnienie to jest wręczane laureatom za osiągnięcia m.in. na polu nauki, kultury, gospodarki oraz nie mniej istotnego krzewienia polskich tradycji i dziedzictwa narodowego oraz krzewienia wartości społecznych.

Każdego roku, swoją obecnością zaszczycają nas takie osobistości jak przedstawiciele polskiego rządu, przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ambasadorowie przybyli z polskich placówek zagranicznych oraz ambasadorowie z placówek zagranicznych w Polsce.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.perlygospodarki.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.