Facebook Google+ Twitter

XI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży: Poślij mnie...

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-05-20 16:47

Tymi słowami już za 14 dni będą modlić się setki tysięcy młodych ludzi, którzy przybędą na Pola Lednickie na XI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży.

2 czerwca nad Jeziorem Lednica odbędzie się już po raz jedenasty Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży, poświęcone tym razem postaci założyciela polskich dominikanów – świętemu Jackowi z okazji przypadającej w tym roku 750. rocznicy jego śmierci.

Hasłem tegorocznego zlotu będą słowa: "Poślij mnie!".

"Przyjedź nad Lednicę, aby zrobić krok do przodu w rozwoju własnego człowieczeństwa i zaangażowania w chrześcijaństwo. Tym krokiem do przodu jest przejście od osobistego wyboru Chrystusa do decyzji aktywnego głoszenia Chrystusa innym. W tym dziele głoszenia Chrystusa i budowania Królestwa Bożego nie może nikogo zabraknąć! Zostań apostołem Chrystusa! Przepuść przez siebie promieniowanie Bożej energii i łaski!" – napisał Ojciec Jan Góra OP w przesłaniu kierowanym do wszystkich młodych ludzi, którzy mają zamiar przyjechać na spotkanie.

W zapoczątkowanych w 1997 roku spotkaniach młodzieży nad Jeziorem Lednickim, w ostatnich latach uczestniczyło po 200 tysięcy osób z całej Polski oraz innych państw. Nad Lednicą byłam już dwa razy, w tym roku również się wybieram. Gorąco polecam wszystkim – będzie to na pewno niesamowite doświadczenie wiary i jedności z innymi młodymi chrześcijanami. Wspólny śpiew, taniec i (co najważniejsze) modlitwa pozostaną na długo we wspomnieniach.

A oto program tegorocznego spotkania:

Od rana – powitanie pielgrzymów lednickich w recepcjach (tam można otrzymać tegoroczne symbole lednickie – chusteczkę JP II, śpiewnik, świecę, …..)

9.00 – spowiedź

15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 – próba śpiewów i tańców lednickich (nauka nowych, przypomnienie starych)

17.00 – spotkania Lednica 2000, powitanie i zawiązanie wspólnoty, wręczenie stypendiów „Talenty Lednickie”, wprowadzenie relikwii św. Wojciecha i św. Jacka

18.30 – misterium o św. Jacku, dzielenie się chlebami lednickimi

20.00 – msza święta

22.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, wybór Chrystusa, nabożeństwo "Poślij mnie"!

23.00 – międzynarodowy różaniec

00.00 – przejście przez Bramę III Tysiąclecia

(Organizatorzy zapewniają sobie możliwość zmiany nietkórych części programu, bez podawania przyczyny. Dołożą jednak wszelkich starań do informowania o tym fakcie na bieżąco.)

Szczegółowe informacje na stronie www.lednica2000.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.05.2007 19:38

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.05.2007 19:12

Ja też jadę na Lednicę ;-) Bardzo dobry tekst. Fajnie, ze zamieściłaś go. Przydatne i ciekawe informacje, dla tych którzy się wybierają i dla tych, którzy nie wiedzą co to Lednica :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.