Facebook Google+ Twitter

XI Pałuckie Targi Rolne w Żninie- zakończone

Zakończyły się XI Pałuckie Targi Rolne w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim. Targi były połączone z V Pałucką Wystawą Zwierząt Hodowlanych i odbywały się w dniach 25-26 sierpnia 2007 r.

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się ciągniki rolnicze. / Fot. M. WróbelNa targach rolnych zwiedzający mogli zobaczyć ogromną różnorodność maszyn rolniczych, szczególnie ciągników marek Ursus, Zetor, New Holland, John Deere. Zaprezentowali się również producenci pasz, nawozów i środków ochrony roślin oraz materiałów budowlanych.

Organizatorzy zadbali też o to, by zwiedzający mogli zobaczyć maszyny w akcji, a więc zaplanowali pokazy sprzętu rolniczego. Można było zobaczyć pokaz orki, podorywki, siew jak również prasowanie słomy różnymi prasami, potem owijanie balotów oraz transport gotowego produktu.

Rolnicy z wielkim zainteresowaniem, ale i ze smutkiem podziwiali nowinki techniczne. Często w rozmowach podkreślali, że sprzęt jest piękny i bardzo ułatwiałby prace w gospodarstwie, ale jego cena jest zbyt wysoka jak na dochody przeciętnego rolnika i rzadko kogo na zakup takiego sprzętu stać.

Rolnicy podziwiali sprzęt o którym mogą tylko pomarzyć... / Fot. M. WróbelMieszkańcy wsi narzekają także na nikłą pomoc państwa w zakupie takiego sprzętu oraz na brak odpowiednich kredytów, choć tyle się mówi, że wieś polska powinna się rozwijać. Można było też podziwiać zwierzęta hodowlane: trzodę chlewną, bydło, konie, króliki oraz drób hodowlany i ozdobny np. gołębie. Rozdano też nagrody dla czempionów wśród zwierząt.

Nie zainteresowani rolnictwem mogli podziwiać oraz zakupić bardzo ciekawe odmiany roślin ozdobnych i wszelkie produkty do utrzymywania ogródków przydomowych i sadów.

Patronat honorowy nad targami sprawują: marszałek sejmiku kujawsko-pomorskiego i wojewoda kujawsko-pomorski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.