Facebook Google+ Twitter

XII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

  • Ab Cd
  • Data dodania: 2009-01-12 18:20

Już po raz kolejny w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Judaizmu. Tym razem, centralnym miejscem wydarzeń będzie stolica.

XII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce / Fot. Natalia Kalicińska"Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią" (Rdz 9,13). Ten cytat z Księgi Rodzaju, traktujący o przymierzu Boga z Noem, stanowi motto towarzyszące tegorocznym obchodom Dnia Judaizmu. Choć Dzień Judaizmu dopiero w najbliższą sobotę, to już dziś rozpoczęły się uroczystości z nim związane.

Ks. prałat dr Andrzej Tulej, delegat ds. dialogu z judaizmem, mówi - Obchody dotykają trzech sfer: modlitewnej, artystycznej i naukowej. Rzeczywiście, w ciągu najbliższych dni będzie można nie tylko wziąć udział we wspólnej modlitwie Żydów i chrześcijan, ale również obejrzeć filmy o tematyce żydowskiej, czy pójść na odczyt naukowy. Szczegółowy plan obchodów XII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce można znaleźć na stronie archidiecezji warszawskiej:
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=2682
Konferencja prasowa z okazji XII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce / Fot. Natalia KalicińskaDzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce ustanowiony został przez Episkopat Polski w 1997 roku. - Tylko w kościołach Włoch, Austrii i Polski taki dzień jest obchodzony - mówi prof. Jan Grosfeld, jeden z uczestników konferencji prasowej poświęconej temu wydarzeniu.

Dzień Judaizmu co roku odbywa się 17 stycznia, gdy przypada Wigilia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

+ za materiał) Niech Pani koniecznie da znać, co się wydarzyło)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a zatem na ostatnie sprawozdanie czekamy 17 go wieczorem. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O. Bardzo ciekawa informacja. Rozumiem, że to także zapowiedz reportażu z tego dnia ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.