Facebook Google+ Twitter

XII Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Rodziny"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-10-14 09:55

"Jan Paweł II - Papież Rodziny" - takie hasło przyświeca dzisiejszym obchodom XII Dnia Papieskiego.

"Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Musi być na tyle silna Bogiem, czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą, że potrafi pozostać ostoją człowieka wśród niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń" - mówił Jan Pawel II.

Jan Paweł II bardzo często podkreślał wartość rodziny, zwracając uwagę na jej wymiar duchowy i znaczenie we współczesnym świecie.W ramach obchodów XII Dnia Papieskiego odprawiane będą uroczyste msze święte, między innymi w kościele św. Krzyża w Warszawie i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Na Placu Zamkowym w Warszawie o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert Dnia Papieskiego podczas którego wystąpią znani artyści i zostaną wykorzystane nagrania kazań Jana Pawla II. Podczas koncertu zaaranżowane będą modlitwy "Ojcze Nasz" i "Liczę na Ciebie Ojcze".

Odbędzie się również - przygotowany przez stypendystów dzieła Nowego Tysiąclecia - Apel Miasta Warszawy. Głos zabierze prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, a arcybiskup Henryk Hoser udzieli wszystkim obecnym błogosławieństwa.

W dniu dzisiejszym podwoje dla zwiedzających otworzy siedziba Konferencji Episkopatu Polski.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szczytem troski był gorący apel do cieżarnych w wyniku gwałtów bosniackich kobiet, które z pokorą miały rodzić. I rodziły, bo innego wyjścia nie miały. Były inkubatorami nasienia najeżdźców. Troska wielkiego Polaka nie siegała już urodzonych: dzieci bez ojców, wg. tamtejszej obyczajowosci, były to "stworzenia" bez nazwisk, tożsamoći i prawa do własnej osobowości, oddawane do sierocińców. Róznie potoczyły się ich losy:
http://www.wprost.pl/ar/65894/Janczarowie-mullow/
http://www.wprost.pl/blogi/dominika_cosic/?B=1401

http://www.zwoje-scrolls.com/zwoje24/text04.htm
"...Poslalem te fragmenty Herlingowi, potem rozmawialismy o tym. Potwierdzil swoje przekonanie, ze nikt, nawet Papiez, nie ma prawa wymagac takiej ofiary ze strony zgwalconej kobiety, ktorej odebrano czlowieczenstwo, a przede wszystkim nie mozna w dodatku wymagac jej milosci do dziecka poczetego w wyniku bestialskiego zbiorowego gwaltu. Nikt nie zna rozstrzygajacej odpowiedzi, ani on-Herling, ani Papiez. To kobieta musi z tym zyc, tylko ona moze rozwiazac ten konflikt sumienia. "...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.