Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3784 miejsce

XII edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka już w lipcu!

Kraków, Warszawa, Gdynia, Katowice. Co łączy te miasta? Na pierwszy rzut oka nie za wiele. Live Festiwal, Orange Warsaw Festiwal, Open’er, Tauron Nowa Muzyka. Teraz sprawa jest jasna.

Każdy z wymienionych festiwali muzycznych ma swoich zwolenników, przeciwników i wiernych fanów, jednak to właśnie Tauron Nowa Muzyka, festiwal odbywający się w Katowicach przoduje w prezentowaniu nowych, unikatowych brzmień.
Organizatorzy festiwali muzycznych co roku grają w zabawną grę, prześcigając się, kto z nich zaprosi większą gwiazdę. Dochodzi więc do całkiem kuriozalnych sytuacji, gdzie wykonawca X pojawia się w Polsce rok w rok, a to w Warszawie, a to w Gdyni, a na koniec, po 3 latach wita krakowską publiczność. Dla ludzi, którzy akurat nie mogli pojawić się na wydarzeniu Y to kolejna możliwość usłyszenia ulubionych wykonawców, jednak nie ukrywajmy, spora część festiwalowiczów jest już zmęczona cyklicznymi powtórkami z rozrywki.

Naprzeciw wychodzi nam Tauron Nowa Muzyka. Katowickie wydarzenie ściąga wielbicieli muzyki nieprzerwanie od 2006 roku. Co prawda organizatorzy zmieniali przez ten czas miejsce wydarzenia, jednak od paru lat odbywa się na terenie Nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach, czyli byłej KWK Katowice. Fenomen potocznie zwanego Taurona polega na tym, że – w przeciwieństwie do wymienionych festiwali – nie wiemy czego się spodziewać. Co roku organizatorzy zapraszają do Katowic bardziej i mniej znanych wykonawców z pogranicza wielu gatunków muzycznych, oscylując jednak w zakresie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, rozrywkowej i jazzu, by zaprezentować publiczności nieodkryte dotąd brzmienia. Na tegorocznej edycji możemy spodziewać się takich artystów jak np. Róisín Murphy, The Cinematic Orchestra, SOHN czy Gang Gang Dance.

4 dni festiwalu to prawdziwe święto muzyki. Koncerty otwierające i zamykające festiwal, odbywające się w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia co roku zachwycają nie mniej niż sam festiwal. Organizatorzy cyklicznie przygotowują także imprezy towarzyszące festiwalowi pod szyldem Before Tauron Nowa Muzyka, które odbywając się niezależnie od właściwego wydarzenia przygotowują publiczność na letni festiwal.

Nieprzypadkowo hasło promocyjne Katowic brzmi dla odmiany. Decydując się na udział w XII edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka możemy mieć pewność, że zostaniemy pozytywnie zaskoczeni nową jakością muzycznego wydarzenia.

Katowicka Stefa Kultury, 6-9.07.2017r., tam trzeba być!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.