Facebook Google+ Twitter

XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Stróżów Poranka wystartowała!

Ruszyła kolejna edycja festiwalu Stróżów Poranka, który jest jednym z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w kraju i od lat cieszy się uznaniem i dużym zainteresowaniem zarówno wśród artystów, jak i jego stałych bywalców.

Tegoroczny koncert galowy "Przy świątecznym stole", który odbył się 28 grudnia 2012 r. w Chorzowskim Centrum Kultury był okazją do świętowania 20-lecia New Life'm wykonującego niezwykłą muzykę łączącą pop, soul, blues, funk i jazz, koncertującego w Polsce oraz w wielu krajach Europy. Zespół założyło trzech instrumentalistów, m.in. Marcin Pospieszalski, a jego pierwszym wokalistą został Mieczysław Szcześniak, który niestety z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w koncercie. Śpiewała w nim także Ewa Uryga oraz Natalia Niemen, które również zaszczyciły swoją obecnością tegoroczną galę i wraz z obecnymi wokalistkami Basią Włodarską i Agnieszką Musiał dały niesamowity występ.

Wśród zaproszonych gości pojawili się także Viola Brzezińska, Orkiestra Icon, Trąbki Jerycha, Mate.O, Lidka Pospieszalska, Radosław Pazura, Tomas Sanchez oraz znany na śląsku aktor i prezenter Dariusz Niebudek.

Różnorodność repertuaru, w tym ciekawe aranżacje kolęd, bogactwo instrumentów i piękne dekoracje przyczyniły się do niezapomnianych wrażeń, których dostarczyły występy tych wszystkich znakomitych artystów. Koncert poprowadzili Dorota Chotecka-Pazura i Michał Laskot, a honorowy patronat nad festiwalem po raz kolejny już objął prof. Jerzy Buzek.

Wczorajszy koncert galowy nie był jednak jedyną atrakcją, jaką zapewniają nam organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu Stróżów Poranka, gdyż w wielu kościołach i domach kultury na terenie śląskich miast odbędą się w styczniu występy różnorodnych zespołów m.in. Golec Orkiestry, Magdy Anioł, Rodziny Pospieszalskich, które będą znakomitą okazją do wspólnego kolędowania i radowania się z Narodzenia Pana.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.