Facebook Google+ Twitter

XII Festiwal In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego

W Tczewie, jak co roku odbędzie się Festiwal IN MEMORIAM Grzegorza Ciechowskiego, tegorocznej imprezie towarzyszyć będzie wystawa "Grzegorz Ciechowski - flagowy muzyk z Tczewa".

 / Fot. Fabryka Sztuk Grzegorz Ciechowski urodził się 29 sierpnia 1957 roku w Tczewie. Zmarł 22 grudnia 2001 roku w Warszawie po długiej operacji serca. Polski muzyk rockowy, flecista, poeta, kompozytor, felietonista, późniejszy lider (wokalista) zespołu Republika, który swoje początki miał w toruńskim klubie studenckim Od Nowa w 1980.
Ciechowski debiutował na polskiej scenie muzycznej w 1976 roku w roli flecisty zespołu Jazz Formation. Następnie związał się z Res Publiką Jana Castora, którą przekształcił w 1980 roku w Republikę. Pod pseudonimem Obywatel G.C. oraz Grzegorz z Ciechowa występował jako solista. Był znany również pod pseudonimem Ewa Omernik.

Pierwsza impreza poświęcona pamięci Grzegorza Ciechowskiego odbyła się w Tczewie 22 grudnia 2002 roku, dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci artysty. Inicjatorem i organizatorem tego jak i wszystkich kolejnych przedsięwzięć upamiętniających Grzegorza Ciechowskiego i jego twórczość był Józef Golicki.

Od 2003 roku impreza przybrała oficjalną nazwę "In memoriam" . Obecnie odbywa się już z okazji kolejnych rocznic urodzin lidera Republiki - w okolicach 29. Sierpnia, w tym roku przypada na 23 i 24 sierpnia.

W piątek, 23 sierpnia w Auli Gimnazjum nr 1 (ul. Czyżykowska 69) zaplanowano KONKURS KARAOKE "ŚPIEWAJĄCE GŁOWY", konkursy tego typu organizowano od 2006 roku. Ideą konkursu jest upowszechnianie twórczości Ciechowskiego, głównie wśród młodzieży i promowanie osób uzdolnionych muzycznie i wokalnie.

Główny dzień Festiwalu, sobota, 24 sierpnia, odbędzie się w Amfiteatrze im. Grzegorza Ciechowskiego (ul. Kołłątaja, Park Miejski). Imprezę rozpocznie VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENEK GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO, na którym utwory Grzegorza Ciechowskiego zagrają: Black Flowers (Czarne Kwiaty), Dorota Zygadło i Remigiusz Knapik, JAKIM cudem, Maja Babyszka, Mindfield, Stickyloff, Szepty i Krzyki, The Pleasure Is Mine oraz The Shipyard.
Gwiazdą wieczoru będzie zespół MYSLOVITZ.

W tym roku po raz kolejny, Fabryka Sztuk złoży hołd wybitnemu tczewskiemu muzykowi - Od 8 sierpnia do 30 września 2013 r. na terenie węzła transportowego w Tczewie, przed dworcem PKP, zwiedzający będą mogli obejrzeć wyjątkową ekspozycję fotograficzną „Grzegorz Ciechowski – flagowy muzyk z Tczewa”.

- Na wystawie pokażemy unikatowe fotografie dokumentujące życie i działalność tego znamienitego tczewianina. Zdjęcia udostępnili nam głównie krewni, przyjaciele i znajomi artysty. Wiele z nich nie było dotąd publikowanych - zachęca do zwiedzania wystawy Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe WSTĘP WOLNY!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.