Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24543 miejsce

XII Forum Ekonomiczne w Krynicy

Od 4 do 6 września w Krynicy-Zdrój odbyło się XII Forum Ekonomiczne, któremu przyświecało hasło "Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu”. Głównym tematem dyskusji był kryzys, zarówno ten europejski, jak i światowy.

Prezydent RP Bronisław Komorowski - Forum Ekonomiczne w Krynicy / Fot. Artur BarbarowskiUczestnicy zastanawiali się nad formami ratowania Europy z tarapatów. Istotą debat było stanowcze zaakcentowanie udziału krajów Wschodu w budowaniu lepszej przyszłości. Prezydent RP Bronisław Komorowski, Zygmunt Berdychowski, Marszałek Marek Sowa, Bogdan Węgrzynek - Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój / Fot. Artur Barbarowski

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój / Fot. Artur BarbarowskiPodkreślono, że należy zaprzeczyć stereotypowi, jakoby stanowiły one źródło taniej siły roboczej i podkreślić ich sprawczą i decydującą rolę we wspólnocie.

Rozmawiano również o bezpieczeństwie energetycznym, akcyzie na gaz na tle pozostałych nośników energii i konkurencyjności polskiego przemysłu; internecie jako instrumencie zmian społeczno-politycznych i zagrożeniach z nim związanych; reformach systemów emerytalnych w obliczu starzejącego się społeczeństwa, energetyce jądrowej, euroazjatyckim moście transportowym, finansowaniu opieki zdrowotnej, innowacjach w przemyśle, o wszelkiego rodzaju kryzysach, lobbingu etc.

Rada programowa Forum Ekonomicznego uhonorowała wybrane osoby, firmy i instytucje, przyznając nagrody za wybitne osiągnięcia w poprzednim roku kalendarzowym w wielu kategoriach.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski, Bogdan Węgrzynek, Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk i Krzysztof Ratschka na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój / Fot. Artur BarbarowskiAustriacki pisarz Martin Pollack otrzymał nagrodę imienia Stanisława Vincenza za popularyzowanie kultury Europy Środkowowschodniej i poruszanie w swej twórczości zagadnień dotyczących Galicji. Uroczystą galę rozdania nagród uświetnił koncert Orkiestry Opery Krakowskiej.Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój / Fot. Artur Barbarowski

Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.