Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16616 miejsce

XII Krakowskie Harcerskie SPOTKANIE PO LATACH

Co rocznym zwyczajem instruktorzy ZHP zawsze w styczniu uczestniczą w harcerskich spotkaniach po latach. Od dłuższego czasu organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie i hm Andrzej Krzyworzeka.

Baner Uroczystości. / Fot. Fot. hm Henryk Czechowki BINFO Kraków W tym roku kolejny raz uroczystość odbyłaOdznaczenia do wręczenia. / Fot. Fot. hm Henryk Czechowki BINFO Kraków się sobotę 14 stycznia na terenie Hotelu Junior Krakus w Krakowie, gdzie dyrektorem jest hm Andrzej Krzyworzeka. Tradycyjnym hasłem spotkania jest … Gdy po latach będziesz wspominał Stare dzieje z harcerskiej drużyny… .Co ciekawe kiedy coraz mniej na harcerskich spotkaniach słychać typowych harcerskich piosenek. To spotkanie dało nareszcie nasycić się tradycyjnymi harcerskimi melodiami.

Prowadzącymi spotkanie byli: Przemawia współorganizator hm Andrzej Krzyworzeka. / Fot. Fot. hm Henryk Czechowki BINFO Krakówhm. Andrzej Krzyworzeka b. Komendant Krakowskiej Chorągwi ZHP do czasu przemian politycznych; hm Danuta Noszka – Leśniewska b. Komendantka Krakowskiej Chorągwi ZHPNagrodę dla hm Saby – Sabińskiego wręcza hm Danuta Noszka – Leśniewska Szefowa Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie. / Fot. Fot. hm Henryk Czechowki BINFO Kraków, hm Janusz Wojtycza Przewodniczący Komisji Historycznej Krakowskiej Chorągwi ZHP.

Radę Krakowskiej Chorągwi ZHP reprezentował Przewodniczący hm Henryk Chrobak. Ponadto gościem była przedstawicielka TPD w Krakowie. Szkoda, że przy tak ważnym spotkaniu gdzie odbywało się wręczanie różnych odznaczeń nie tylko harcerskich nie było przedstawicieli Krakowskiej Komendy Chorągwi ZHP, samorządu Miasta Krakowa oraz Województwa Małopolskiego.

Nagrodzeni instruktorzy harcerscy. / Fot. Fot. hm Henryk Czechowki BINFO Kraków Odznaczenia otrzymali:

Złoty Krzyż Za Zasługi dla ZHP – hm Barbara Kucharska
Medale im. Dr Henryka Jordana:
- hm Stanisław Piasecki
- hm Wiesław Wójcik
- hm Jerzy Klinik
Odznaka Przyjaciel Dziecka:
- hm Magdalena Migacz
- hm Andrzej Gaczorek
- hm Krystyna Wywiał
Medal Za Zasługi dla SPH:
- hm Małgorzata Komorowska
- hm Marek Dobosz
- hm Władysław Dobosz
- hm Tadeusz Kubas
Odznaki Za Zasługi dla SPH:
- hm Aldona Jach
- dh Ewa Małota
- hm Małgorzata Pobóg – Malinowska
- hm Marek Valenta
- hm Leszek Sułek
Listy Gratulacyjne:
- hm Władysław Pancerz – od Naczelniczki ZHP – ukończył 90 lat ( czerwcu 206)
- hm Zbigniew Sabiński od SPH – 50 lat pracy zawodowej w Domu Harcerza i działalności instruktorskiej w ZHP.

Silna ekipa VIP ów. / Fot. Fot. hm Henryk Czechowki BINFO Kraków Trochę informacji o tej organizacjiStoisko książkowe Komisji Historycznej Krakowskiej Chorągwi ZHP. / Fot. Fot. hm Henryk Czechowki BINFO Kraków

Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie działa na podstawie przepisów Ustawy Prawo o Stowarzyszeniach (Dz. U. z 1989, nr 20, poz. 104 z późn. Zmianami) oraz Statutu i z tego tytułu posiada osobowość prawną. Stowarzyszenie swoim zasięgiem obejmuje obszar województwa małopolskiego. Dla właściwego realizowania swoich celów Stowarzyszenie może prowadzić działalność na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i poza jej granicami.

- 03.04.2000 rok - Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, dokonuje wpisu Stowarzyszenia w dziale A Rejestru Stowarzyszeń (Ns. Rej. St. 39/00),
- 25.05.2000 rok - Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru
Sądowego dokonuje wpisu Stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS0000114184,
- 16.01.2006 rok – data uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego Sąd Rejonowy dla Krakowa -Śródmieścia XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Moja refleksja to to, że co prawda ponownie odradza się popularność na harcerstwo, a w szczególności na członkostwo w ZHP, ale młoda kadra instruktorska nie zawsze wykorzystuje nestorów harcerstwa, a przysłowie mówi … korzystajmy z wiedzy seniorów bo tak szybko odchodzą na wieczną służbę ….

Co najciekawsze, że wielu instruktorów harcerskich i harcerzy, którzy po przemianach politycznych przeszli do innych organizacji harcerskich, coraz częściej wracają w szeregi ZHP.

(zdjęcia chroni prawo autorskie)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.