Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7144 miejsce

XII Noworoczne spotkanie Stowarzyszenia Mediów Polskich

Piątek 13 lutego w Warszawie na terenie Ministerstwa Gospodarki odbyło się Noworoczne spotkanie Stowarzyszenia Mediów Polskich. Wieczorem była Noworoczna biesiada dziennikarzy w Krasnodworze.

Zapracowani przedstawiciele Ministerstw. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Po spotkaniu z czterema Pani Krystyna Krawczyk współwłaścicielka Krasnodworu. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków tenorami gospodarczymi III RP tj. Panami: Januszem Piechocińskim Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Gospodarki, Markiem Sawickim Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem Ministrem Pracy i Polityki Społecznej, Tomaszem Jędrzejczakiem Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki; można się zastanowić co się nowego dowiedzieliśmy ?

Oczywiście to bardo dobrze, że Stowarzyszenia Mediów Polski w Warszawie raz w roku organizuje dla mediów szczególnie regionalnych spotkanie z urzędnikami naszego Państwa na tak wysokich stanowiskach.

Najważniejsza trójca na konferencji: Pani Danuta Ryszkowska – Grabowska Rzecznik Prasowy Ministerstwa Gospodarki, Pan Janusz Piechociński Wiceprezes Rady Ministrów, Ministra Gospodarki i Pan Marek Traczyk Prezes Stowarzyszenia Mediów / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Niestety Pan Janusz Piechociński tradycyjnie bez czytania z kartki opowiadał o już znanych faktach i to prawie przez trzy czwarte spotkania co niewiele zostało na zadawanie pytań i potem odpowiedzi.

Natomiast Pan Władysław Kosiniak - Kamysz Pan Władysław Kosiniak - Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków tradycyjnie w formie spotkania przedwyborczego pływał informacjami. Było wiele pytań z sali ale niestety z powodu braku czasu pozostały do odpowiedzi w inny sposób.

Natomiast zabrakło czasu aby poruszyć sprawę psującej się żywności w tym finansowane z UE w magazynach Caritasu, Banku Żywności itp. z powodu mało poważnego zarządzenia odnośnie kwoty 813 zł jako granicy dochodowej potrzebujący.

Taka paradoksalna sytuacja finansowo - żywnościowa jest spowodowana zaniżana kwota bazowa tj. najniższego dochodu na osobę i nie podwyższana jest od kilku lat.

Teoretycznie jest spadek bezrobocia, ponoć duża pomoc dla osób 60 + ale większości przypadków jest to fikcja. Ludzie starsi są marginesowani w wielu przypadka osobą starającym wyjścia z bezdomności kładzie się kłody i stwarza fikcyjne problemy. Sprawy mieszkaniowe to osobny temat.

Oczywiście Pan Minister przemilczał, że w Polsce jest już sto tysięcy osób bezdomnych i tym samym zaniżane są statystyki. Opieram nie na fusach, a na dowodach. A już niektóre media nareszcie coraz głośniej poruszają ten problem.

Pani Tang Li Szefowa Biura CRI w Polsce i Krystyna Wojciechowska - Izdebska Polska. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Nowym Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki został Pan Tomasz Jędrzejczak,który przedłożył nie tylko ustnie, ale też przy pomocy plansz przedstawił, że Polska Turystyka to ważna gałąź gospodarki Narodowej.

Pan Marek Traczyk Prezes Stowarzyszenia Mediów Polskich zaproponował, aby odbyły się osobne spotkania z ministrami uczestniczącymi w Noworocznym spotkaniu. Jest nadzieja, że nagrania wystąpień ministrów dotrą do zainteresowanych uczestników.

W wyniku Wieczornej Biesiadzie przepięknym Dworku Państwa Krawczyków w Krasnodworze k/Warszawy podkreśliło, że warto było tam pojechać. Szkoda, że żaden z tenorów, a szczególnie związanych z turystyką mimo obiecanek nie przybyli.

Szkoda, że tylko jedna organizacja dziennikarska organizuje takie spotkania.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.