Facebook Google+ Twitter

XII Ostrowieckie Spotkania Filmowe już od najbliższego piątku

Już 4 listopada 2011 roku rozpoczynają się organizowane po raz 12. przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim Ostrowieckie Spotkania Filmowe. Główny animator imprezy, Waldemar Włodarczyk, zapowiada prawdziwą ucztę dla miłośników kina artystycznego.

Plakat z logo Ostrowieckich Spotkań filmowych 2011. / Fot. www.mck.ostrowiec.plTrzy spośród zaplanowanych do pokazu w Kinie Etiuda filmów świeciły triumfy na ostatnim festiwalu w Cannes, jeden był faworytem do nagrody na MFF w Wenecji. Zobaczymy też polski film Janusza Majewskiego.
Filmowa impreza w Ostrowcu świętokrzyskim rozpocznie się w piątek o godz. 18.30 projekcją filmu "Niebezpieczna metoda" w reżyserii Davida Cronenberga. Będzie to jednocześnie polska premiera tego obrazu. Oto jak anonsują go organizatorzy XII OSF na swojej stronie internetowej www.kino.etiuda.o-c.pl, z której pochodzą też opisy pozostałych filmów: "Carl Jung jest uczniem doświadczonego uczonego Zygmunta Freuda. Pod opieką starszego mentora poznaje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i wyłanianie z nich najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka - Sabina. Wkrótce relacja między nim, a nowo przybyłą zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat leczenia. Rodzący się między tą parą ognisty romans staje na drodze dalszej współpracy Junga z jego dotychczasowym przełożonym – Freudem. Obaj zaczynają między sobą ostro rywalizować. Dzięki Sabinie, Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nigdy niewypowiedziane sekrety". W filmie występują m.in. Viggo Mortensen i Keira Knightley.

Poster filmu Almodovara w holu Kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakTego samego dnia, o 20.15 zostanie wyświetlony najnowszy film Pedra Almodovara "Skóra, w której żyję" z Antonio Banderasem w roli głównej. "Najnowszy film Pedro Almodóvara, niekwestionowanego mistrza współczesnego kina. Po raz pierwszy w swojej karierze twórca "Wszystko o mojej matce" sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści "Tarantula" Thierry'ego Jonqueta. Książka opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia. O "Tarantuli" krytycy pisali, że to Markiz de Sade i Jean-Paul Sartre w jednym, więc thriller "Skóra, w której żyję" na jej podstawie, ma szansę stać się jednym z najbardziej szokujących filmów w dorobku Almodóvara.

Kolejnego dnia XII OSF kinomanii będą mogli obejrzeć "Drzewo życia" Terence'a Malicka, który w wiodących rolach swego filmu obsadził Brada Pitta i Seana Penna. "Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jack staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni - miejsc, w których nie był jeszcze nikt" - czytamy na stronie ostrowieckiego kina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jola
  • Jola
  • 01.11.2011 15:18

Bardzo ambitny program filmowy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.