Facebook Google+ Twitter

XII Parada Schumana już w ten weekend

W sobotę 7 maja w Warszawie odbędzie się Parada Schumana. Impreza ma na celu uczczenie święta Zjednoczonej Europy, które obchodzimy 9 maja.Tegoroczna Parada przeprowadzona będzie pod hasłem Europejskiego Dnia Wolontariatu.

 / Fot. Cezary p, GNU 1.2, CC 3.0, 2.5, 2.0, 1.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Parada_Schumana_2.JPG&filetimestamp=200805261441507 maja warszawskimi ulicami już po raz 12. przejdzie Parada Schumana. Jest ona głównym punktem Polskich Spotkań Europejskich, które co roku organizuje Fundacja Schumana. Parada rozpocznie się w samo południe. Ruszy z Placu Zamkowego (spod Kościoła św. Anny) i przejedzie Traktem Królewskim na Nowy Świat.

W paradzie wezmą udział Szkolne Kluby Europejskie z różnych regionów Polski, a także goście z zagranicy - od Lizbony po Zagrzeb. Swoją obecność zaznaczą również liczne instytucje i organizacje pozarządowe. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji w Miasteczku Europejskim. W zabawach i konkursach będzie można zdobyć rozmaite gadżety i nagrody. Odbędzie się też losowanie biletów do Brukseli ufundowanych przez linie lotnicze Brusselsairlines.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na stronie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 07.05.2011 20:06

ale się Polska wpieprzyła,przed wstąpieniem do Unii żaden kraj nie był na skraju bankuctwa ,to jest robota żydów i jankesów ,Bin Laden you are my hero.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nie ślimak powinien być znaczącym symbolem koniecznych reform w strukturze i funkcjonowaniu UE?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.