Facebook Google+ Twitter

XII Parada Schumana wyruszy z placu Zamkowego w Warszawie

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego zaprasza na XII Paradę Schumana, która wyruszy w południe 7 maja z placu Zamkowego w Warszawie i przejdzie do namiotów Parlamentu Europejskiego na Nowym Świecie.

Minigolf- tor / Fot. Wikipedia licencja CC-BY-SA-2.5.Przygotowano 4 namioty z grami i konkursami a także kąciki europejskie dla dzieci i dorosłych. Dzieci wezmą udział w warsztatach teatralnych, kuglarskich, malowaniu twarzy i mandali europejskiej oraz wezmą udział w lekcji tańca.

Dorośli uczestnicy będą mieli okazję zdobyć tytuł "Twórcy Nowej Historii Europy". Kotyliony Kreatywnego europejczyka czekają na autorów najciekawszych historii, które odczytają przedstawiciele świata aktorskiego. W okolicy ul.Ordynackiej można będzie spotkać Bronisława Komorowskiego, Tadeusza Mazowieckiego i Hannę Gronkiewicz-Waltz. W Miasteczku Europejskim rozlokowanym w 4 namiotach będzie można poznać i zagrać w narodowe gry Francuzów: Świnka i bula / Fot. Wikipedia licencja CC-BY-SA-2.5.bule/boule, w kule, petanka oraz darta, popularną grę w w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, krajach skandynawskich, USA i innych, a także w mini - golfa, popularnego wśród dzieci i dorosłych.

Będzie można spotkać się z ekspertami sieci Eures - zaproszonymi na paradę przez Mazowiecki Wojewódzki Urząd Pracy. W namiocie - stoisku Europe Direct będzie można się będzie
dowiedzieć jak korzystać z funduszy europejskich. Organizatorzy zapewniają niezapomniane wrażenia uczestnikom parady i zwiedzającym namioty - stoiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Schujmann
  • Schujmann
  • 07.05.2011 10:16

Warsztaty kuglarskie, malowanki i lekcje tańca (będą tańczyć jak im zagram" tak wychowuje się współczesnych niewolników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.